Xiaomi MIX Fold 2
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi MIX Fold 2 je predajným trhákom! Neuveríte, za akú dobu sa stihol vypredať!

Xiaomi MIX Fold 2 sa v Číne vypredal už v priebehu pár minút. Fanúšikov zlákala jeho skvelá cena, no aj výbava, aká u konkurencie nie je.

Druhú generáciu skladateľných smartfónov od Xiaomi nám čínsky gigant predstavil len pred niekoľkými dňami. Model s označením Xiaomi MIX Fold 2 sa už aj stihol ukázať v predaji, pričom sa z neho stal predajný trhák. Fanúšikovia po novej generácii skladateľných smartfónov priam šaleli a vykúpili ho v naozaj krátkom čase. To, že sa smartfón na európskom trhu pravdepodobne neobjaví už všetci vieme. Aj napriek tomu je tu však možnosť jeho kúpy priamo z Číny, no momentálne sa zdá, že to nebude také jednoduché. Domáci trh je aktuálne podľa portálu xiaomiadictos.com po tomto smartfóne príliš lačný. S jeho lákavou cenou a elegantným spracovaním sa tomu však vôbec nečudujeme.

Xiaomi MIX Fold 2 na trhu naozaj zahviezdil

Model z druhej generácie skladateľných smartfónov s označením Xiaomi MIX Fold 2 počas predstavenia ohromil fanúšikov skvelou konštrukciou, ktorá prekonala aj konkurenčných výrobcov. Model sa totiž môže označiť ako najtenší skladateľný smartfón na trhu, vďaka revolučnej technológii skladania. Zrejme aj toto zaimponovalo čínskym fanúšikom, ktorí smartfón vykúpili už v priebehu prvých piatich minút predaja. Po tomto čase sa vypredali všetky zásoby, ktoré spoločnosť vtedy ponúkala na predaj.

Xiaomi MIX Fold 2 launch 1
Zdroj: Xiaomi

S veľkou pravdepodobnosťou na celej situácii zohrala úlohu aj cena smartfónu. Xiaomi MIX Fold 2 sa totiž v Číne predáva za 8999 juanov, teda v prepočte za približne 1291€. Aj keď sa niekomu môže táto cena zdať vysoká, konkurenčný Samsung si za svoj Galaxy Z Fold 4 vie vypýtať aj o 500€ viac a Huawei so svojimi skladateľnými zariadeniami na tom nie je o nič lepšie. Skladateľné modely teda nie sú lacnou hračkou a Xiaomi stále pre svojich fanúšikov ponúka nízke riešenie ceny.

Výbava smartfónu je tiež niečím výnimočným

Fanúšikom spoločnosti, ktorí sa rozhodli smartfón vykúpiť už v priebehu prvých piatich minút, určite zaimponovala aj výbava modelu, do ktorého spadá aj najvýkonnejší čipset od spoločnosti Qualcomm. Je ním Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý nachádzame len vo vrcholných vlajkových lodiach. Okrem toho model prináša aj kameru, ktorá do smartfónu prišla vďaka spoločnosti Leica. Xiaomi MIX Fold 2 nám teda môže slúžiť ako elegantný a výkonný smartfón, s ktorým však vytvoríme aj veľmi vydarené snímky.

Keď sa teda pozrieme na model Xiaomi MIX Fold 2 tak ako je, možno nás aj trcho zamrzí, že sa u nás v Európe zrejme neobjaví. Čo nás však môže potešiť, druhá generácia skladateľného modelu plne podporuje aj naše pásma pre prijímanie signálu vrátane pásma B20. 4G LTE signál na ňom teda chytíme bez akýchkoľvek obmedzení a jediným problémom pre nás môže byť čínska ROM. Tá sa však dá jednoducho zmeniť a vďaka šikovným vývojárom si do modelu budeme môcť nahrať európsku custom ROM s nadstavbou MIUI.

Zvažujete kúpu tohto modelu? A neprekážal by vám jeho nákup z Číny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať