Xiaomi obhajuje svoje miesto v prestížnom rebríčku: Na konto si tak pripisuje ďalší významný úspech!

Čínske Xiaomi zaujalo obstojné miesto v rebríčku 500 najhodnotnejších spoločností. V porovnaní s minulým rokom šlo o významný posun.

Čínska spoločnosť Xiaomi od začiatku svojho pôsobenia na trhu získala mnoho úspechov, no aj obrovskú komunitu fanúšikov. Tí spoločnosť dostali tam, kde je dnes a s určitosťou môžeme povedať, že za posledné roky prešla dlhú cestu. Medzi úspechy môžeme zarátať napríklad predajné čísla smartfónov no aj to, za akú krátku dobu sa stihol dnes už čínsky gigant dostať medzi ostatných stálych výrobcov špičkových smartfónov. Teraz však vieme povedať, že si na konto pripisuje ďalší významný úspech. O správe nás informoval portál andro4all.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne. O aký úspech ide? To sa dozviete už v nasledujúcich riadkoch.

Xiaomi opäť raz stúplo v rebríčku najhodnotnejších spoločností

Nečudujeme sa, že Xiaomi raste ako spoločnosť z roku na rok. Každým rokom navyšuje predajné čísla a svojich fanúšikov teší inováciami aj novými smartfónmi. Úspech však zaznamenáva aj v porovnaní s inými spoločnosťami, ktoré predbieha aj v rebríčku najhodnotnejších spoločností sveta. Na verejnosť sa totiž dostal zoznam The 2022 Fortune Global 500, ktorý označuje 500 najhodnotnejších spoločností, aké na svetovom trhu nájdeme. Zoznam nevynechal práve ani populárny čínsky gigant, ktorý tento rok zaznamenal ešte lepśiu priečku ako tomu bolo minulý rok.

Xiaomi logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi sa v tomto rebríčku objavilo už štvrtý rok po sebe, pričom v roku 2019 sa objavilo na priečke celkom blízko ku koncu. Tento rok musíme však poznamenať, že spoločnosť pod vedením Lei Juna sa dostala na pozíciu číslo 266, čím sa už blíži k polovici spoločností, ktoré v tomto rebríčku nájdeme. Čínske Xiaomi však v rebríčku skáče rok od roku výrazným spôsobom, čo môžeme vidieť v pozíciách, na ktorých sa spoločnosť za posledné roky umiestnila.

Takto to vyzeralo minulé roky

Ako sme už vyššie spomenuli, v roku 2019 sa Xiaomi v rebríčku objavilo prvýkrát a umiestnilo sa ku koncu výberu najlepších. To však nič nemení na tom, že miesto číslo 468 nie je úspechom, pretože ide o 500 najhodnotnejších spoločností na globálnom trhu. V roku 2020 sa však čínsky gigant umiestnil už na mieste číslo 422 a minulý rok získal 338. priečku. Ide teda o výrazný posun za posledné roky. Keď sa však pozrieme na tohtoročný úspech, Xiaomi od minulého roku postúpilo o 72 pozícii k lepšiemu.

Ide o výrazný posun v rebríčku, ktorý by sa mohol ešte viac zvýrazniť budúci rok. Veríme, že Xiaomi má pred sebou ešte dlhú cestu a výsledky budú len a len lepšie. Zapríčiniť sa k tomu môžu ako plánované novinky v podobe lepších smartfónov, spolupráca s nemeckou spoločnosťou Leica, no aj príprava elektromobilu, ktorý by sa mal objaviť už v dohľadnej dobe. Sme si teda takmer istí, že budúci rok sa čínsky gigant objaví na ešte lepšej pozícii.

Prispeli ste tento rok spoločnosti kúpou nejakého produktu? A o aký produkt išlo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať