MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi oznámilo dátum, kedy prestane vydávať developerské aktualizácie pre tieto modely: Je medzi nimi aj ten váš?

Niekoľko smartfónov z radov Xiaomi a Redmi už o pár týždňov prídu o developerské aktualizácie. Nových funkcií sa tak už veľa nedočkajú.

Softvérová podpora smartfónu je dôležitá pre nejedného majiteľa. Veríme, že väčšina z vás dúfa, že získa čo najviac najnovších aktualizácií pre svoj smartfón. Niekedy však púť smartfónov musí skončiť a najnovšie bude tento koniec zrejme veľmi blízko pre päticu smartfónov z radov Xiaomi aj Redmi. Ako totiž informuje portál xiaomiadictos.com, spoločnosť pripravuje ukončenie vydávania developerských aktualizácií pre niekoľko smartfónov. O ktoré smartfóny pôjde a čo to pre ne bude znamenať? Pozrite sa s nami na bližšie informácie spolu aj s dátumom, kedy tieto aktualizácie pre smartfóny skončia. Nájdete medzi nimi aj svoj smartfón?

Koniec developerských aktualizácií pre tieto Xiaomi aj Redmi smartfóny

Ukončenie vývoja developerských beta verzií systému pre smartfóny znamená, že už sa pre ne nebudú testovať žiadne novinky. Neznamená to však úplné ukončenie aktualizácií pre tieto smartfóny, keďže vývojári majú pre tieto smartfóny už niektoré novinky otestované. Tie samozrejme do smartfónov prídu a rovnako pre ne bude čísnky gigant prinášať ešte ďalšie bezpečnostné aktualizácie. Čo to však pre majiteľov týchto smartfónov od Xiaomi a Redmi môže znamenať je, že tieto modely už nemusia získať väčšie aktualizácie systému. Aktualizácie na Android 13 alebo nadstavbu MIUI 14 sa tak už dočkať nemusia.

Zdroj: YouTube (Technolobe)
Zdroj: YouTube (Technolobe)

A o ktoré smartfóny konkrétne ide? Rozprávame sa o pätici čínskych verzií smartfónov v zložení Redmi Note 9 Pro 5G (Mi 10T Lite), Redmi Note 9 5G (Redmi Note 9T), Redmi Note 9 4G (Redmi 9T), Redmi 10X Pro a Redmi 10X 5G. Keďže však ide o čínske verzie smartfónov, ani ukončenie vývoja developerských beta verzií sa bude týkať aj ich globálnych verzií, ktoré sme uviedli v zátvorke. Ak teda vlastníte niektorý z týchto modelov, s aktualizáciou na Android 13 a MIUI 14 skôr nerátajte. Stále sa však môže stať, že neskôr do týchto modelov prídu, keďže Xiaomi má rado prekvapenia.

Ukončenie týchto verzií systému očakávame až o niekoľko týždňov

Majitelia týchto smartfónov, ktorí využívajú práve developerské verzie systému, ešte stále môžu rátať so skúšaním nových funkcií. Dôvodom je fakt, že Xiaomi ukončuje vývoj developerských verzií až k 31. októbru tohto roka. Podobný osud bude pravdepodobne čakať aj majiteľov smartfónov u nás známych ako Mi 10 Ultra, Mi 10T a Mi 10T Pro. V prípade posledných dvoch spomenutých smartfónov sa však rozprávame stále o veľmi populárnych smartfónoch, ktoré majitelia stále využívajú. V oboch prípadoch sa totiž rozprávame o smartfónoch z vlajkovej triedy zariadení, ktoré sa preslávili pre svoj displej s vyššou obnovovacou frekvenciou.

Xiaomi Mi 10T Lite_balenie (1)
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Modely sa tak dočkali dvoch rokov softvérovej podpory pre nové funkcie a veľké aktualizácie. V prípade týchto zariadení z radov Xiaomi aj Redmi sa teda v budúcnosti môžeme rozprávať skôr o bezpečnostných aktualizáciách Androidu a nie o veľkých aktualizáciách s novými funkciami.

Vlastníte niektorý smartfón z tohto zoznamu? A ktorý konkrétne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.