Android 12 Xiaomi smartfony
Zdroj: Xmobile

Xiaomi pozastavuje adaptáciu na systém Android 12 pre niektoré modely, iné však prišli na rad

Android 12 nepríde tak skoro do tabletov z radu Xiaomi Pad 5. Niektoré modely z radov Redmi sa však k aktualizácii dostanú oveľa skôr.

Systém Android 12 sa v poslednej dobe dostáva do smartfónov od Xiaomi vo veľkom. Čoraz viac smartfónov sa teší zo svojej aktualizácie no čo viac, nový operačný systém prichádza aj s nadstavbou MIUI 13. Najnovší systém od Googlu nám prináša zvýšenú bezpečnosť no i niekoľko nových funkcií, ktoré budú ešte len postupne pribúdať. Majiteľov niektorých zariadení však teraz nepotešíme, keďže Xiaomi pre ne pozastavilo adaptačný proces pre najnovšiu „dvanástku“ Androidu. Na druhú stranu sa však začala adaptačná fáza pre iné modely, ktorých majitelia sa teraz isto budú radovať. Ako to je teda aktuálne s aktualizáciami od Xiaomi? Odpoveď nám prináša portál xiaomiadictos.com.

Android 12 zatiaľ do tabletov nepríde

Len minulý rok sa nám na scénu vrátili tablety od Xiaomi s označením Xiaomi Pad 5. Modelový rad tabletov si vyslúžil tri verzie, no ku nám sa na globálny trh dostala len jedna z nich. Nič to však nemení na tom, že všetky tri verzie tabletov mali získať Android 12 medzi prvými zariadeniami. Xiaomi však zrejme mení svoj postoj k situácii a adaptačnú fázu pre Android 12 týmto modelom odkladá. V súčasnosti nevieme, ako dlho bude tento odklad trvať, no zdá sa, že sa spoločnosť rozhodla uprednostniť iné modely.

Očakávame, že by stabilná verzia Androidu 12 mohla prísť medzi tablety z radu Xiaomi Pad 5 približne v polovici tohto roka. Dôvod odkladu nie je zatiaľ známy. Najpravdepodobnejšie však je, že adaptácia systému v súčasnosti neprebiehala ako by mala, a preto spoločnosť aktualizáciu týchto zariadení ešte odloží. Uprednostňuje však iné zariadenia, medzi ktorými sú štyri smartfóny. Rozprávame sa však o čínskej verzii smartfónov, no je veľmi pravdepodobné, že v Európe bude aktualizačný proces prebiehať úplne rovnako.

Tieto smartfóny začínajú s prípravou na najnovší systém

I keď sme majiteľov tabletov od Xiaomi určite nepotešili, potešiť predsa len môžeme majiteľov niektorých smartfónov. Zo štyroch modelov na zozname však len jeden nájdeme na našom trhu, no i tak nás tento prístup spoločnosti teší. Nejde totiž o úplné novinky, ktoré by najnovší Android 12 nakoniec nemuseli získať vôbec. Spoločnosť sa však snaží prinášať najnovší systém tak dlho, ako to len ide. Majitelia smartfónov ako Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30 a Redmi Note 9 tak môžu ešte rátať s aktualizáciou na najnovší Android.

I napriek tomu, že získajú Android 12 rátame s tým, že ide o poslednú veľkú aktualizáciu Androidu pre tieto smartfóny. Android 13 už by pre ne nemal byť dostupný, čo je však pochopiteľné. Nejde o úplné novinky z portfólia Xiaomi, čo si všetci uvedomujeme. V každom prípade sa pre ne práve začal adaptačný proces pre najnovšiu „dvanástku“.

Vlastníte niektorý zo spomínaných smartfónov? Alebo ste dokonca siahli po tablete z radov Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať