Samsung-Galaxy-Z-Fold-2-5G_2 (1)
Zdroj: Samsung (Tlačová správa)

Xiaomi pracuje na ďalšej variante skladateľného zariadenia. Pripomína Galaxy Z Fold 2

Xiaomi má ďalší patent skladateľného zariadenia. Hoci pripomína Galaxy Z Fold 2 5G od Samsungu, tak aj napriek tomu prináša inováciu.

Hoci pre mnohých z nás sú skladateľné zariadenia stále neprístupnými z dôvodu ich ceny, tak aj napriek tomu výrobcovia smartfónov aktívne pracujú na nových modeloch. Začiatkom septembra sme mohli vidieť nový Galaxy Z Fold 2 5G, ktorý ohúril technologický svet. Neskôr sme mohli vidieť patent spoločnosti Xiaomi, ktorý na rozdiel od Samsungu, vsadil na skladateľný displej, ktorý je možné zložiť v 3 častiach. Rovnako ako Samsung, spoločnosť svojim patentom vzbudila záujem verejnosti. Najnovšie portál nl.letsgodigital.org poukazuje na ďalší patent spoločnosti, ktorý síce „zreálňuje“ dnešné technológie, ale aj napriek tomu, prináša zaujímavú inováciu v porovnaní so smartfónom Galaxy Z Fold 2 5G.

Xiaomi hľadá inovatívne riešenia

Portál letsgodigital.com poukazuje na patent spoločnosti Xiaomi, ktorý bol podaný ešte v apríli tohto roka. Na svetlo verejnosti však vyplával až v týchto dňoch, kedy bol zverejnený Čínskou národnou správou duševného vlastníctva (CNIPA).

Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie je možné rozložiť do stavu, ako smartfón Galaxy Z Fold 2, kedy z „jedného displeja, spravíte dva“. Čo je však novinkou, je vonkajší displej, ktorý nemá žiaden výrez pre prednú kameru. Spoločnosť sa však nerozhodla „vynechať“ prednú kameru, ale vyriešila to podobným štýlom, ako schovala prednú kameru v prípade zariadenia Mi Mix 2, kedy je možný predný displej posunúť nižšie. Následne sa odkryje predná kamera smartfónu.

Xiaomi skladatelny smartfon_patent_posuvny displej
Zdroj: nl.letsgodigital.org

V súčasnosti nevieme presne povedať, kedy by mohol byť prvý skladateľný smartfón z kuchyne Xiaomi oficiálne predstavený, ale spomína sa koniec tohto roka, prípadne prvý kvartál toho nasledovného.

Rovnako je zatiaľ neznáme, ako bude finálny produkt vyzerať. Dôvodom je, že v procese vývoja nových zariadení, spoločnosti skúšajú viacero možností. Nižšie na videu si môžete pozrieť koncept skladateľného smartfónu, ktorý zverejnila samotná spoločnosť Xiaomi.

Uvítali by ste skladateľný smartfón z kuchyne Xiaomi? Aká cena, by bola pre vás prijateľnou? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať