ZTE-Axon-20-5G_predna selfie kamera
Zdroj: ZTE

Xiaomi pracuje na novom a netradičnom riešení, ako je možné schovať prednú kameru

Patent spoločnosti odhalil posuvný displej, ktorý by obtiekol okolo brady smartfónu

V súčasnosti si dalo viacero výrobcov za cieľ umiestniť prednú selfie kameru pod displej zariadenia. Aktuálne v tejto oblasti najväčší úspech zožala spoločnosť ZTE, ktorá nie tak dávno predstavila prvé komerčne dostupné zariadenie, vybavené touto technológiou. Ide konkrétne o model smartfónu ZTE Axon 20 5G.

Neznamená to však, že na podobnej technológii nepracuje aj konkurencia. „Priekopníkmi“ v tejto oblasti sú hlavne spoločnosti Xiaomi a Oppo. Len pre pripomenutie, podobnú technológiu, ako predstavila spoločnosť ZTE, ukázala v minulosti aj spoločnosť Xiaomi. Išlo však len o prototyp zariadenia, ktorý nakoniec nebol oficiálne predstavený.

Xiaomi rozmýšľa o alternatívnom riešení

Zahraničný portál Gizmochina.com poukazuje na najnovší patent spoločnosti Xiaomi, ktorý poukazuje na nové technologické riešenie. Tentokrát je však stredobodom pozornosti ohýbateľný displej a posuvný mechanizmus.

Pre lepšiu ilustráciu patentu nižšie, si predstavte zariadenia s posuvným predným displejom, kde sa posúva okrem displeja aj celý panel. Dobrým príkladom je zariadenia Xiaomi Mi Mix 2. Najnovší patent však ukazuje zariadenie, kde dochádza k „obtekaniu“ displeja okolo brady smartfónu. Znamená to, že pri posunutí displeja nedôjde k posunutiu celého predného panelu zariadenia, ale len k fyzickému posunutiu displeja okolo brady. Následne dôjde k odhaleniu vrchnej časti zariadenia, kde bude umiestnená predná kamera a prípadne aj ďalšie senzory.

V súčasnosti však nie sú známe okolo tohto patentu ďalšie informácie a ani to, či vôbec bude niekedy smartfón s touto technológiou uvedený na trh.

Mohlo by vás tiež zaujímať