Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com (XEETECHCARE)

Xiaomi pracuje na predstavení unikátneho skladateľného smartfónu: Xiaomi MIX Fold 2 už o 2 mesiace!

Xiaomi MIX Fold 2 je na ceste a v súčasnosti spoločnosť pracuje na posledných úpravách. Dozvedáme sa tak kľúčové informácie výbavy.

Prvý skladateľný smartfón od Xiaomi nám spoločnosť predstavila približne pred rokom. Mi MIX Fold prišiel v marci počas veľkého predstavovania vlajkových lodí, medzi ktoré patril aj taký Mi 11 Ultra či Mi 11 Lite. Neskôr sa povrávalo o tom, že rok 2021 nám prinesie hneď tri skladateľné smartfóny od tejto spoločnosti, no nestalo sa tak. Čínsky gigant však naďalej pracuje na vývoji ďalších skladateľných smartfónov, pričom jeden by sme mali možnosť uvidieť už o dva mesiace. Bude ním Xiaomi MIX Fold 2 a v niektorých ohľadoch bude unikátny. Aspoň takto ho prezentuje komunita Xiaomiui na svojom webe.

Xiaomi MIX Fold 2 získa naozaj unikátnu konštrukciu

Model Xiaomi MIX Fold 2 je v príprave už minimálne 7 mesiacov. Aspoň pred takouto dobou sme prvýkrát zachytili nejakú zmienku o pripravovanom skladateľnom zariadení v databázach. Odvtedy internetom kolujú rôzne informácie o výbave alebo rôznych vychytávkach pripravovaného smartfónu. Teraz však na verejnosť unikla informácia o konštrukcii smartfónu, akú sme zatiaľ na trhu nevideli. Pripravovaný skladateľný model sa bude skladať ako kniha, teda po vzore prvého Mi MIX Foldu. Čo však nikto nečakal je možnosť skladať smartfón až do uhla 360°.

Pripravovaná novinka s názvom Xiaomi MIX Fold 2 tak bude teda využiteľná pre oveľa viac účelov. S väčším displejom nám pokojne poslúži aj ako tablet a budeme si ho môcť o druhú stranu displeja jednoducho oprieť na stôl. Pracovať však budeme môcť s takmer ktoroukoľvek časťou displeja. Nebudeme teda limitovaní na vonkajší a vnútorný displej. Tento vnútorný displej totiž budeme vedieť otočiť akokoľvek a využiť ktorúkoľvek stranu. V takejto konštrukcii určite budeme vidieť pokrok, pretože takýto flexibilný displej sme na trhu ešte nevideli.

Predstavenie už o 2 mesiace

Viaceré úniky naznačujú, že by sme sa druhej generácie skladateľných smartfónov od Xiaomi mali dočkať ešte v prvej polovici tohto roka. Narážame na mesiac jún, kedy by sme sa modelu Xiaomi MIX Fold 2 skutočne mohli dočkať. Presný dátum predstavenia však zatiaľ nepoznáme no ak by aj súčasné špekulácie boli pravdivé, už v blízkej dobe by sme sa mohli dočkať ďalších informácií ohľadom pripravovaného smartfónu. Náš zdroj však ďalej poukazuje aj na systém, ktorý bude pripravovaný model využívať.

Xiaomi MIX Fold 2 by mal prísť s Androidom 12L, teda systémom upraveným špeciálne pre veľké displeje. Tento systém budú v blízkej dobe využívať najmä tablety, no osvojí si ho aj pripravovaný skladateľný smartfón od Xiaomi. Nepôjde však o základnú verziu Androidu 12, ale až o neskoršiu verziu Android 12.1, ktorý môže rovnako odsunúť predstavenie novej skladačky. Na záver by sme radi upresnili, že nie je známe, či skladateľný model získa aj globálnu verziu. Niektoré zdroje naznačujú, že sa ku nám nedostane. Mohlo by sa však stať, že sa ku nám dostane aspoň niekoľko kusov, prípadne sa spoľahneme na nákup smartfónu z Číny.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón? Alebo v nich vidíte skôr nevýhody? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať