Xiaomi kamera smartfónu
Zdroj: Unsplash.com (Amanz)

Xiaomi pravdepodobne chystá veľkú zmenu: Na ceste je úplne nová séria smartfónov!

Nová séria smartfónov od Xiaomi by mohla zaplniť dieru na trhu po sérii, ktorá ponúkala čistý Android. Zaujímavá však bude výbava modelov.

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi sme doteraz poznali vo všetkých cenových kategóriách s rôznou výbavou. Spoločnosť vyrábajúca smartfóny a inú elektroniku ponúka produkty naozaj pre každého a najnovšie sa chystá veľká zmena. Modely, ktoré spadali pod Xiaomi, Redmi a Poco by sa totiž pravdepodobne mohli doplniť o úplne nový modelový rad, prípadne až dcérsku spoločnosť. O novinkách informuje portál gizmochina.com a prináša nám k tejto zmene aj niektoré detaily. Musíme však uznať, že už aj teraz je označovanie smartfónov z dielne čísnkeho giganta veľmi komplikované. Novým modelovým radom či dcérskou značkou by sa mohlo označovanie tak buď vyjasniť alebo ešte viac skomplikovať.

Nový modelový rad od Xiaomi bude veľmi zaujímavým

Všetci zrejme čakáme na názov toho, ako sa bude nový modelový rad alebo dokonca až dcérska značka od Xiaomi volať. Aktuálne máme informácie napríklad o sérii, ktorá začne modelom Redmi A1. Pôjde o úplne najnižšiu triedu smartfónov, ktorá bude cieliť na nenáročných používateľov. Okrem toho však čínsky gigant plánuje predstaviť aj veľmi zaujímavú sériu, ktorej pomenovanie ešte nepoznáme. Čo však vieme je, že bude veľmi atraktívnou pre špecifickú skupinu používateľov.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Nová skupina smartfónov bude totiž ponúkať modely z vyššej strednej triedy. Zamerať by sa mala najmä na nasadenie čipsetov od spoločnosti Qualcomm z triedy Snapdragon 700. Práve táto trieda smartfónov je medzi používateľmi veľmi populárna a ak Xiaomi zvolí atraktívnu cenu, určite si nájde svoje publikum. Menej vybavené modely série by mali prísť s čipsetmi ako je napríklad Snapdragon 765. Lepšie vybavené modely by zasa mohli ponúknuť napríklad taký Snapdragon 778G, ktorý tvorí základ modelov ako napríklad Xiaomi 12 Lite. Tu však ešte novinkami nekončíme.

Takmer čistý Android v smartfónoch?

Čo má byť v modeloch zaujímavé je to, že by sa mal sústrediť na takmer čistý systém Android. Xiaomi by tak malo zrejme odľahčiť svoju nadstavbu MIUI, prípadne sa sústrediť len na minimálne úpravy čistého Androidu. Ide o zaujímavý krok zo strany čínskeho giganta, keďže práve nadstavba MIUI je to, na čom si spoločnosť zakladá. Navyše v tomto období vypršala oficiálna podpora pre posledný smartfón s čistým Androidom z programu AndroidOne, ktorý sa označoval ako Mi A3. Xiaomi by tak mohlo chcieť zaplniť dieru po týchto smartfónoch a opäť to raz skúsiť s modelmi, ktoré nevyužívajú všetky úpravy nadstavby MIUI.

smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Cena týchto modelov by sa mohla pohybovať na najvyššej úrovni do 400€. Je však otázne, ako to bude v prípade globálnej distribúcie a rovnako to, kedy spoločnosť modely a celú sériu, prípadne až dcérsku spoločnosť predstaví. Modely sme totiž zatiaľ v žiadnej certifikácii nevideli, čo sa však neskôr môže zmeniť. O novinkách ohľadom týchto modelov vás budeme samozrejme informovať.

Čo poviete na novú sériu smartfónov od Xiaomi? Kúpili by ste si model s čistejšou verziou systému Android? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať