xiaomi lei jun
Zdroj: qz.com

Xiaomi pravdepodobne príde s ďalšou novinkou, ktorú nedávno priniesol i Apple

Xiaomi po vzore Apple pravdepodobne spustí službu na domáce opravy smartfónov. Sprístupnené by mali byť nielen návody, ale aj náhradné diely.

Po nedávnom predstavení služby zo strany Apple, kedy svet tento výrobca doslova šokoval tým, že podporí domáce opravy smartfónov, by s podobnou službou mohlo prísť aj Xiaomi. Nepriamo to oznámili cez svoj oficiálny Twitter. Je nutné podotknúť, že ide o oficiálny Xiaomi Twitter pre Indiu. Na informáciu upozornil web androidauthority.com

Apple bol roky známy svojim uzavretým ekosystémom a ktorého smartfóny sa s plnou funkcionalitou dali opraviť len v certifikovaných servisoch, ináč užívateľom smartfón vypisoval rôzne hlásenia, alebo dokonca pri posledných modeloch prestalo fungovať Face ID či fotoaparát. Tieto kroky boli veľmi kritizované verejnosťou najmä preto, ako sa Apple snažil tlačiť do popredia ich záujem o životné prostredie, napríklad aj nepribaľovaním adaptérov, kde mnoho výrobcov prevzalo túto iniciatívu, no v skutočnosti robil presný opak.

Zdalo sa, ako keby Apple pri poškodení ich smartfónu doslova vyžadoval priamo kúpu nového. A najmä pre tieto kroky z minulosti verejnosť doslova šokoval vyjadrením, kde uviedol spustenie novej služby, ktorá umožní opravu smartfónov nie len v servisoch, ale aj zručnejším používateľom, ktorí by si ho chceli opraviť doma. Apple prisľúbil sprístupnenie návodov, náhradných dielov, ale taktiež aj softvérovú podporu, ktorá by odstránila varovné nápisy či blokovanie náhradných dielov.

Domáce opravy Xiaomi začnú najprv v Indii

A zdá sa, že po vzore Apple príde s podobnou službou aj Xiaomi. Na svojom indickom Twitteri totiž nepriamo odkazovala na túto službu. Zo začiatku teda túto službu môžeme očakávať zrejme len na indickom trhu, ktorý je známy domáckymi opravami, ktorých je plný Youtube. Konkrétne znenie Tweetu si môžete pozrieť nižšie.

Ak by to teda bola pravda a Xiaomi by takúto službu spustilo, bol by prvým výrobcom Android smartfónov, ktorý by tak učinil práve po predstavení služby zo strany Apple. My daný krok, či už v prípade Apple alebo Xiaomi plne podporujeme, pretože v dnešnej dobe, kedy produkujeme mnoho odpadu je potrebné si vedieť veci opraviť, ak ešte môžu poslúžiť, a nie je potrebné ich hneď zahodiť. Dúfajme, že iniciatívou Xiaomi a Apple sa inšpirujú aj iní výrobcovia.

Mohlo by vás tiež zaujímať