Xiaomi Mi 11 predstaveny
Zdroj: mi.com

Xiaomi práve predstavilo Mi 11 v globálnej verzii! Koľko si za neho spoločnosť pýta?

Xiaomi práve počas živého eventu predstavilo nové zariadenia pre globálny trh. Ako vyzerá Mi 11? A čo jeho cena?

Konečne sme sa dočkali oficiálneho predstavenia Mi 11 v globálnej verzii. A čo nám predstavovací event priniesol? Základný model Mi 11, nadstavbu operačného systému MIUI 12.5 a nakoniec Mi TV Q1 75″ a špeciálnu edíciu Mi Electric Scooter 2 Pro. V tomto článku vám prinesieme pohľad na Mi 11.

Mi 11 – konkurent pre filmové kamery

Mi 11 bol už v decembri predstavený v domácej Číne, no až teraz sme sa dočkali oficiálneho európskeho predstavenia. „Jedenástka“ prinesie nečakané výsledky pri kamere. So svojimi troma objektívmi prinesie neskutočné výsledky, ktoré nazvali „Movie Magic“. Ide o základný 108 mpx objektív, potom 13 mpx ultrawide objektív a nakoniec 3-10cm telemacro pre priblíženie kamery bez straty kvality. Pre ozajstných fanúšikov fotografie a videa prináša nové režimy pre video i fotografiu a režim svetla takmer v úplnej tme. Vzhľadom k spomínaným vlastnostiam Xiaomi oznámilo i nový Xiaomi Film Festival, ktorý ponesie filmy natočené práve na model Mi 11. Nakoniec ku kamere treba dodať, že Mi 11 ako prvý model prinesie night mode pre 3 režimy fotografie, základný, ultrawide i selfie kameru.

Objektívy Mi 11
Xiaomi prinesie naozaj prémiové objektívy
Zdroj: Youtube.com
(Xiaomi)

Špičkový displej pre špičkový smartfón

Displej je taktiež dizajnovaný pre najlepší filmový zážitok, 120 Hz cutting edge AMOLED, WQHD+ a 10 bit farby prinesú naozaj jemný zážitok s používania práve pre prehrávanie videí alebo hru i tých najnáročnejších hier. Pre tie nám navyše bude k dispozícii 4600 mAh batéria spolu s 50 W bezdrôtovým nabíjaním a 55 W wired nabíjaním. V balení bude pribalená i 55W GaN nabíjačka využiteľná i pre viacero zariadení.

Mi 11
Zdroj: Youtube.com
(Xiaomi)

Prémiový zvuk i konštrukcia

Harman Kardon. Xiaomi predstavuje smartfón v spolupráci s práve touto spoločnosťou pre dokonalý zvuk. Môžeme sa tešiť i na duálne reproduktory či Bluetooth 5.2, vďaka ktorému bude možné pripojiť hneď 2 zvukové zariadenia prostredníctvom zvuku naraz. Čo sa týka konštrukcie, smartfón využíva Corning Gorilla Glass Victus na prednej i zadnej strane s ochranou proti odtlačkom prstov. Tých sa ale báť nemusíme, pretože kým iní výrobcovia z krabíc vyberajú, Xiaomi nám k Mi 11 pribalí i antibakteriálny silikónový obal a ochranné sklo. Čo sa týka displeju, Xiaomi nám garantuje na 1 rok 1 výmenu displeja zadarmo a ďalšou výhodou displeja je meranie srdcového tepu prostredníctvom snímača odtlačkov prstov priamo v displeji. Máme sa na čo tešiť.

Výkon hodný vlajkovej lode

Samozrejme, smartfón ako v prípade čínskej verzie zariadenia, ponúka procesor Snapdragon 888 vyrobený 5nm výrobným procesom. Aktuálne ide vôbec o najvýkonnejší procesor z kuchyne spoločnosti Qualcomm. Doplnený je o 8GB operačnej pamäte RAM typu LPDDR 5, či úložný priestor o kapacite 128GB/256GB typu UFS 3.1. Aby sme nezabudli, procesoru nechýba ani grafický čip Adreno 660, či 5G modem Snapdragon X60 5G. Inými slovami, ide aktuálne o jeden z vôbec najvýkonnejších strojov dostupných na trhu.

A cena?

Mi 11 svojou cenou neprekvapuje, čo je ale zaujímavé, oproti minuloročnému modelu cena nestúpla a preto pre základný model 8+128GB si môžeme nachystať 749€ a pre vyšší 8+256GB 799€. Cena sa môže líšiť v závislosti od krajiny. Spomenutá bola taktiež špeciálna edícia s podpisom CEO Xiaomi Lei Juna, avšak jeho cena uvedená nebola. Xiaomi taktiež dáva do pozornosti spoluprácu s distribútormi ako sú napríklad mobilní operátori a umožňuje nákup zariadení na splátky.

Nakoniec nám na launch evente neboli predstavené ďalšie modely, preto budeme ostražití a sledovať, čo v blízkej dobe príde.

Mohlo by vás tiež zaujímať