Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavuje modelový rad Redmi Note 11: Globálne modely sú ešte lákavejšie ako tie čínske!

Modelový rad Redmi Note 11 od Xiaomi prináša to najlepšie pre strednú triedu. Tieto modely nájdeme už čoskoro i v našich predajniach.

Globálne predstavenie smartfónov z radu Redmi Note 11 je za nami a prinieslo nám hneď niekoľko zaujímavých kúskov. Tieto smartfóny majú skvele našliapnuté na to, aby boli bestsellermi vo svojej cenovej kategórii. Nebudeme klamať, po úspechu minuloročnej série Redmi Note 10 to Xiaomi nebude mať úplne jednoduché, no čínsky gigant spravil úplne všetko pre to, aby sa nové smartfóny ujali na trhu ešte lepšie, ako minuloročné smartfóny. Je však zbytočné, aby sme chodili okolo horúcej kaše, vrhneme sa priamo na predstavenie nových modelov. Veríme, že budete očarení, pretože Redmi pre nás opäť prinieslo špičkové smartfóny s atraktívnou cenou.

Redmi Note 11

Základný smartfón v sérii má rozhodne čo ponúknuť a nemôžeme ho zaradiť medzi menej výkonné zariadenia. Dôvodom je prítomnosť čipsetu Snapdragon 680 vyrobený 6nm výrobným procesom. Prednosťou smartfónu je jeho 90Hz AMOLED displej s uhlopriečkou 6.43″, no model nezaostáva ani v oblasti batérie. Disponuje totiž 5000mAh batériou s podporou 33W nabíjania. Takéto nabíjanie sme minulý rok mohli vidieť len u drahších modelov zo série, tento rok však Xiaomi prináša lepšiu výbavu i k lacnejším modelom.

Redmi Note 11
Zdroj: Xiaomi

Spomenieme ďalej i stereo reproduktory či snímač odtlačkov prstov v bočnom tlačidle smartfónu. Čo sa týka kamery, model pricháda so štyrmi snímačmi, z ktorých hlavný má až 50mpx. Dopĺňa ho 8mpx ultraširoký, 2mpx makro a 2mpx hĺbkový snímač. Na svoje si teda prídu i fanúšikovia mobilnej fotografie a videa. Cena smartfónu začína na úrovni 179 dolárov pre verziu 4+64GB.

Redmi Note 11S

Model Redmi Note 11S vychádza zo základného smartfónu z novopredstavenej série od Xiaomi. Rozdielov je naozaj minimum, no predsa len nejaké nájdeme. Smartfón rovnako ponúka 90Hz AMOLED displej či 33W nabíjanie spolu s adaptérom v balení. No od základného smartfónu sa odlišuje najmä v použitom čipsete. V tomto prípade totiž v zariadení nájdeme konkurenčný MediaTek Helio G96 so skvelým výkonom za lákavú cenu. Zmena tiež nastáva v kamere, pričom 50mpx snímač nahradí lepší 108mpx snímač. V takejto cenovej úrovni je to síce nezvyčajné, no u Xiaomi vôbec nie nemožné. A cena? Tá sa pri základnej pamäťovej konfigurácii 4+64GB začína na úrovni 249 dolárov.

Redmi Note 11S
Zdroj: Xiaomi

Redmi Note 11 Pro

Pro verzia smartfónu v 4G verzii prináša mnoho skvelých vychytávok, ktoré si vás určite získajú. Jeho prednosťou je najmä 108mpx hlavný snímač kamery pre zachytenie čo najlepších snímok, no i videí. Ten dopĺňa i 8mpx ultraširoký snímač, 2mpx makro a 2mpx hĺbkový snímač. To však nie sú jediné prednosti smartfónu a môže sa pýšiť napríklad 5000mAh batériou s podporou až 67W nabíjania. Vďaka tomu nabijeme náš smartfón už za 15 minúť na úroveň 51%, čo nám vystačí na celý deň. Porozprávame sa však i o displeji. V tomto prípade ide o 120Hz AMOLED displej so 6.67″ uhlopriečkou. Ochranou mu je Corning Gorilla Glass 5, naše zariadenie teda len tak jednoducho nepoškriabeme.

Redmi Note 11 Pro 3
Zdroj: Xiaomi

Spomenúť musíme i také duálne reproduktory, čítačku odtlačkov prstov v tlačidle napájania či prítomnosť 3.5mm jacku, ktorý sa zo smartfónov pomaly vytráca. Čo vás však isto zaujíma je výkon smartfónu. V tomto prípade sa môžeme tešiť na čipset od spoločnosti MediaTek. Rozprávame sa konkrétne o čipsete Helio G96, ktorý sme mohli vidieť i v smartfóne s označením Redmi Note 11S. Cena smartfónu v konfigurácii 6+64GB začína na úrovni 299 dolárov.

Redmi Note 11 Pro 5G

Tak ako minulý rok, i tento rok nám čínske Xiaomi doprialo 4 modely, z ktorých je jeden určený pre 5G pripojenie. V tomto prípade to však „schytal“ smartfón s prívlastkom Pro, ktorý prináša najlepší výkon zo všetkých vyššie spomenutých modelov. Celkovo však smartfón vychádza z verzie Redmi Note 11 Pro s dvoma menšími zmenami. Modelu Redmi Note 11 Pro 5G totiž chýba 2mpx hĺbkový snímač a v tomto prípade teda nájdeme zostavu „len“ troch snímačov kamery. Zmenou však samozrejme prejde i čipset. V tomto prípade Xiaomi opäť vsádza na Snapdragon. Konkrétne na Snapdragon 695, ktorý je výkonom veľmi podobný minuloročnému Snapdragonu 732G s tým rozdielom, že umožňuje i jednoduché 5G pripojenie. Cena smartfónu v základnej verzii 6+64GB začína na úrovni 329 dolárov.

Redmi Note 11 Pro 1
Zdroj: Xiaomi

 

Ktorý model vás z tejto štvorice skvelých smartfónov oslovil najviac? A plánujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať