Xiaomi Mi 11
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Xiaomi prezrádza, že o 3 dni „sa dačo stane“. V statuse zároveň ukázalo záhadný smartfón. Ide o Mi 11?

Xiaomi by malo predstaviť už o 3 dni nový smartfón. Zatiaľ nevieme, o aký model pôjde

Posledné týždne sa nás vrhajú informácie o pripravovanom smartfóne Xiaomi Mi 11 z každej strany. Len dnes sme mohli vidieť nové fotografie, ktoré viac menej odkryli kompletný vzhľad zadnej steny smartfónu. Približne týždeň dozadu sme mohli zas vidieť ochranný predný panel zariadenia. Rovnako obehli technologický svet aj správy o vybraných špecifikáciách pripravovaného vlajkového modelu zariadenia.

Dnes s istotou vieme povedať, že zariadenie bude poháňané procesorom Qualcomm Snapdrabon 888. Rovnako vieme, že smartfón bude uvedený na trh už „čoskoro“. Prezradil to riaditeľ spoločnosti krátko potom, ako Qualcomm predstavil aktuálne najvýkonnejších mobilný procesor na svete.

Čo je to však čoskoro? Deň, týždeň, mesiac, či dlhšie časové obdobie? Pravdepodobne sa zhodneme, že sú to dni až týždne.

Portál Vosveteit.sk najnovšie upozorňuje na status spoločnosti Xiaomi, konkrétne na status nigerskej pobočky, ktorý zaujal technologickú komunitu. Dôvodom je, že Xiaomi prostredníctvom statusu ukázalo neznáme zariadenie s popisom „PowerYourCreativity“ a „InnovationForEveryone“.

Zjavné je, že Xiaomi má v pláne predstaviť nový smartfón. Od tohto bodu však už môžeme len špekulovať, o aké zariadenie pôjde. Zatiaľ čo prvý popisok naznačuje príchod vlajkovej lode, tak druhý zas dostupnosť modelu pre širokú verejnosť. Zatiaľ čo časť Xiaomi komunity sa prikláňa k novej vlajkovej lodi, tak druhá hovorí o inom výkonnom 5G smartfóne, ktorý by mohol byť dostupný pre masy.

Čo si myslíte vy, pôjde o Xiaomi Mi 11, alebo o úplne iný smartfón?

Mohlo by vás tiež zaujímať