MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi pripravilo ROM pre zatiaľ nepredstavený smartfón: Ktorý model to je?!

Funkčná ROM pre globálnu verziu modelu Redmi K40S je na ceste. Nový model tak môže prísť ku nám, aký názov však u nás získa?

Nie je žiadnym tajomstvom, že si pre nás čínske Xiaomi pripravuje hneď niekoľko nových smartfónov, ktoré by mali už čoskoro prísť na trh. Príkladom je pripravovaný Xiaomi 12 Lite, modelový rad Redmi Note 11T či stále nepredstavená vlajková séria od Poco. Tou má byť pre tento rok séria Poco F4, ktorá si zatiaľ vyslúžila len herného predstaviteľa v podobe Poco F4 GT. Na ceste sú však aj klasické modely, ktoré sa objavia v sérii. A práve pre jeden z nich nám čínsky gigant už pripravil ROM, informuje komunita Xiaomiui. Predstavenie je teda už za rohom, zdá sa.

ROM pre Poco F4 je už na svete

Každý fanúšik spoločnosti isto vie, aký základ bude tvoriť model Poco F4, ktorý bude určený pre globálny trh. V skutočnosti pôjde o premenovaný Redmi K40S, ktorý neprinesie veľa inovácií, no zato modernejší dizajn. Práve pre tento model bola nedávno uverejnená v Mi Fans komunite na Telegrame uverejnená ROM, ktorá bola určená pre trhy mimo Čínu. Nepochybne teda ide o systém, ktorý Xiaomi nakoniec využije v smartfóne s označením Poco F4. A čo to pre nás teda znamená? Že Xiaomi už dokončilo testovaciu verziu systému na už hotovom smartfóne, ktorý sa čoskoro predstaví aj u nás.

Táto verzia ROM však bola chvíľu po jej uverejnení stiahnutá a aktuálne sa po ňu už nevieme dostať. Napriek tomu vieme, že táto verzia bola hneď v niekoľkých verziách. Nájsť sme mohli globálnu (MI), taiwanskú, indonézsku, tureckú, európsku (EU), indickú a ruskú verziu. Toto tiež aj napovedá tomu, že model bude predávaný na viacerých trhoch a kúpiť si ho budeme môcť aj u nás. Väčšina smartfónov u nás totiž využíva globálnu alebo európsku verziu ROM.

Akú výbavu môžeme u smartfónu očakávať?

Ak viete, aká výbava tvorí model Redmi K40S, určite viete, že neprináša veľa vylepšení v porovnaní s minuloročným Poco F3. Nájdeme v ňom rovnaký čipset Snapdragon 870, rovnaký 48mpx hlavný snímač kamery a rovnaký 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a HDR10+. Zmena by mala nastať len v dizajne a nájdeme v ňom aj drobné úpravy. Nie vždy si však model polepší a taký makro snímač bude mať len 2 megapixely narozdiel od piatich.

Vylepšením si ale prejde nabíjanie. To namiesto podpory 33W bude mať podporu až do 67W, bezdrôtového nabíjania sa však stále nedočkáme. Po tom, čo Xiaomi pripravilo ROM pre smartfón je len otázkou času, kedy sa smartfón ukáže aj u nás. Predstavenie by mohlo prebehnúť každou chvíľou, na čo všetci netrpezlivo čakáme.

Čakáte na nový Poco F4 aj vy? A akú cenu mu tipujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať