Xiaomi Redmi 9 recenzia
Zdroj: YouTube (ATC Android ToTo Company)

Xiaomi pripravuje smartfón s cenou pod 100€: Lacný Redmi práve prešiel certifikáciou

V príprave je model Redmi 11A, ktorý by mal ponúknuť slabšiu výbavu za veľmi atraktívnu cenu. Model sa aktuálne objavil v prvej certifikácii.

Po predstavení lacného modelu s označením Poco M4 5G má Xiaomi ďalšie plány pre smartfóny určené pre nenáročných. Certifikáciou totiž práve prešiel smartfón, ktorý by mal patriť pod spoločnosť Redmi a ponúknuť výbavu pre menej náročných používateľov. Či už teda pôjde o smartfón pre menších, dôchodcov alebo nenáročných používateľov, pozrite sa, čo certifikácia odhaľuje. Navyše okrem neho prešiel certifikáciou aj iný smartfón, ktorý sa však s najväčšou pravdepodobnosťou neobjaví v Európe. Bližšie informácie o pripravovaných smartfónoch nám priniesol portál xiaomiadictos.com. Ak vás teda zaujíma, ktoré smartfóny pre nás čínske Xiaomi pripravuje, poďte sa na to pozrieť spolu s nami.

Xiaomi pripravuje model Redmi 11A

Tento rok sme mohli byť svedkami doplnenia série Redmi 10, no modelového radu Redmi 11 sme sa nakoniec nedočkali. Nové smartfóny z najnižšej triedy smartfónov od Xiaomi sú však stále v pláne spoločnosti a zdá sa, že na sa na nich už pracuje. Takýmto modelom by mal byť aj smartfón, ktorý sa v certifikáciách nachádza pod označením 22095RA98C, ktorý by mal nahradiť aktuálne najobľúbenejšie modely v nižšej cenovej kategórii s názvom Redmi 10 a Redmi 10A. Posledné informácie poukazujú na to, že by sa mohol predávať s názvom Redmi 11A. Povráva sa aj o výbave smartfónu, ktorú však kompletne nepoznáme.

Xiaomi-Redmi-Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Redmi 11A by mal ponúknuť len 10W nabíjanie, no nevieme, či si osvojí aj štandard rýchleho nabíjania. Táto špecifikácia poukazuje na to, že pôjde skutočne o lacný smartfón, ktorý nebude určený pre náročnejších používateľov. Ponúknuť by mohol aj čipset od spoločnosti MediaTek spolu s podporou 4G konektivity. Tu však ide skôr o špekulácie a nie o potvrdené informácie od spoločnosti alebo z certifikácií. Redmi 11A však nie je jediným smartfónom, ktorý aktuálne prešiel certifikáciou. Na pláne je aj ďalší model od Xiaomi, ten by však s najväčšou pravdepodobnosťou nemal prísť do Európy, teda minimálne nie pod týmto názvom.

Na ceste je aj lepšie vybavený smartfón

Redmi 11A by nemal byť jediným smartfónom, na ktorom Xiaomi pracuje. V príprave by mali byť celkovo dva smartfóny, z ktorých jeden by mal priniesť lepšiu výbavu. Podľa všetkého pôjde o nástupcu elegentného Xiaomi CIVI v podobe jeho druhej generácie. V certifikácii by sa mal tento model nachádzať pod kódovým označením 2209129SC, no zatiaľ o ňom nevieme žiadne bližšie informácie. V každom prípade by mal byť model s označením Xiaomi CIVI 2 predstaviteľom strednej až vyššej triedy smartfónov opäť s lákavou cenou.

Zdroj: Xiaomi

Podľa posledných informácií od čínskeho giganta by sme však v oboch smartfónoch mohli očakávať prítomnosť AMOLED displeja. Tie by spoločnosť mala nasádzať aj do lacnejších zariadení, no či to už bude prípadom aj modelu Redmi 11A zatiaľ nevieme povedať. Predstavenie smartfónov by malo prebehnúť ešte tento rok, s najväčšou pravdepodobnosťou v priebehu septembra alebo októbra.

Kúpili by ste si lacný smartfón s cenou pod 100€? Alebo ste skôr fanúšikmi lepšie vybavených zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať