Redmi Note 9
Už takmer rok na trhu a stále patrí medzi najpopulárnejšie. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 9T dostal certifikáciu: príde pod taktom procesoru MediaTek a 5G 

Môžeme bez rizika omylu povedať, že Redmi Note 9T bude smartphone strednej až vyššej triedy, vybavený technológiou 5G.

Po objavení sa Redmi Note 9T u certifikátora FCC bola novinka Xiaomi certifikovaná po druhýkrát. Aj vďaka tomu získavame nové informácie o tomto telefóne, ktorý sa dostane aj do Európy. 

Tentokrát telefón certifikoval SIRIM, kde sa predstavil Redmi Note 9T (M2007J22G) spolu s procesorom MediaTek Dimensity 800U. Certifikačný názov napovedá, že sa telefón stane predávaným globálne a nie len v Číne alebo Indii. Tešiť sa na neho môžu aj čitatelia Xiaomiportal.sk.

Vďaka informáciam z certifikačných úradov môžeme bez rizika omylu povedať, že Redmi Note 9T bude smartphone strednej až vyššej triedy, vybavený technológiou 5G. Ďalej bude obsahovať 6,53-palcovú IPS LCD obrazovku a rôzne varianty so 4/6/8GB RAM a 64/128/256GB interným úložiskom. Informácie získal portál Xiaomi Adictos.

Navyše, môžeme vychádzať z informácií, ktoré máme v tomto čase potvrdené pri telefóne Redmi Note 9 5G. Podľa nich by Redmi Note 9T mal mať batériu s kapacitou 5 000 mAh, samozrejmosťou je technológia NFC a séria objektívou, ktorú bude viesť hlavný 48 MP snímač.

Stále nevieme, kedy bude oficiálne predstavenie Redmi Note 9T. Aj napriek tomu, s prihliadnutím na početné certifikácie, ktoré sa objavujú v posledných dňoch, by sa jeho debut mal uskutočniť azda pred koncom roka 2020.

Mohlo by vás tiež zaujímať