Xiaomi Mi 11 príde v troch veľkostiach. Prekvapenie je Mi 11 mini.
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi s veľkým prekvapením! V pondelok predstaví kompaktný telefón Mi 11 mini

Séria Xiaomi Mi 11 je takto doteraz najpočetnejšou, keďže obsahuje nielen očakávané Xiaomi Mi 11, Mi 11 mini, Pro a Lite, ale aj Mi 11 Ultra.

Veľkým prekvapením pondeľnajšieho predstavovania nových zariadení bude telefón Xiaomi Mi 11 mini. Dozvedeli sme sa o ňom doslova pred pár desiatkami minúť, kedy informáciu o trojici zariadení, v rôznych veľkostiach, zverejnilo samotné Xiaomi na svojom Twittrovom accounte.

Ide o prosbu, ktorú k Xiaomi smerovali tisíce fanúšikov značky. Veľa užívateľom mobilných telefónov chýbajú zariadenia, v kompaktnej veľkosti, ktoré by dokázali ovládať napríklad jednou rukou. Xiaomi Mi 11 mini sa púšťa do priameho súboja s americkou konkurenciou – iPhone 12 mini od Apple.

Xiaomi zatiaľ na svojich sociálnych sieťach zverejnilo len malý teaser na sériu Mi 11. V tomto momente môžeme vidieť tri smartfóny, každý z nich s inou veľkosťou. Podľa portálu xiaomiadictos.com ide o Xiaomi Mi 11, Mi 11 Lite a Mi 11 mini. Z doterajších informácii vieme zatiaľ o cene hlavného zariadenia pre Európu. Písali sme o ňej v článku Čínsky gigant razí inú cestu ako Apple s iPhone.

Mi 11 – najpočetnejšia rodina

Veľmi nás teší, že Xiaomi má v rukáve eso. Okrem uvedenia Xiaomi Mi 11 na medzinárodnom trhu prinesie so sebou nové alternatívy pre tých, ktorí hľadajú zariadenie menších rozmerov.

Séria Xiaomi Mi 11 je takto doteraz najpočetnejšou, keďže obsahuje nielen očakávané Xiaomi Mi 11, Mi 11 Pro a Mi 11 Lite, ale aj Xiaomi Mi 11 mini a pravdepodobne v krátkom čase aj Xiaomi Mi 11 Ultra.

Zdá sa, že spoločnosť Xiaomi svoje nové miničko veľmi dobre skryla, keďže sme do dnešného dňa o ňom nezaznamenali žiadnu informáciu a to ani medzi certifikáciami, ktoré sú často zdrojom “únikov”.

Veľká show už 8. februára

Aj napriek tomu je veľmi pravdepodobné, že ide o špičkový terminál len v zmenšenej veľkosti. Xiaomi Mi 11 mini príde ako jeho súrodenci s AMOLED obrazovkou s veľkosťou približne 5,5 palca. Pravdepodobne s procesorom Snapdragon 888 alebo niektorým ďalším zo série8XX.

Všetky detaily sa dozvieme už veľmi skoro a to 8. februára, kedy sa chystá veľká show Xiaomi, kde sa dozvieme aj o ďalších novinkách z dielne čínskeho výrobcu.

Mohlo by vás tiež zaujímať