Redmi
Zdroj: Xmobile.sk (Peter Borko)

Xiaomi sa chystá uvoľniť Android 11 pre ďalšie a veľmi populárne Redmi smartfóny. Vieme ktoré!

Pôjde o jednu z najpopulárnejších produktových rád spoločnosti Redmi.

Len pred niekoľkými dňami sme vám priniesli aktualizovaný zoznam najnovšieho softwaru pre Xiaomi, Redmi a Poco smartfóny. Medzi zariadeniami sme našli viacero modelov s Androidom 11, napríklad Mi 11, Mi 10 Pro, Redmi Note 10, Poco F2 Pro a podobne. Vyzerá to tak, že tento zoznam prejde už čoskoro ďalšou aktualizáciou. Najnovšie portál Piunikaweb.com informuje, že aktualizácia s Androidom 11 bude už čoskoro distribuovanou pre ďalšie modely smartfónov.

Android 11 zavíta na ďalšie Redmi smartfóny

Portál konkrétne poukazuje na to, že už čoskoro by mali byť aktualizovanými globálne verzie smartfónov z produktovej rady Redmi Note 9. Konkrétne spomína zariadenia Redmi 9S a Redmi Note 9 Pro vrátame modelu Note 9.

Portál ďalej píše o pilotnom projekte súvisiacom s testovaním najnovšej verzie Androidu, v rámci ktorého je nový Android už dostupným. Dokonca niektorí používatelia už obdržali aj aktualizáciu v rámci verejnej distribúcie. Išlo konkrétne o modeli 9S. Xiaomi však distribúciu aktualizácie neskôr pozastavilo. Dôvodom bolo, že išlo o chybu v procese uvoľňovania aktualizácie.

V každom prípade, v praxi by aktuálny stav pilotného projekt mal znamenať, že k samotnému uvoľneniu stabilnej verzie aktualizácie by malo dôjsť už čoskoro. Konkrétne sa hovorí o poslednom aprílovom týždni. Inými slovami, Xiaomi začne pravdepodobne s distribúciou aktualizácie pre modely vyššie už v priebehu budúceho týždňa.

Okrem iného sa očakáva, že na prelome apríla a mája, Xiaomi začne s distribúciou MIUI 12.5 pre globálny trh. Pôjde však len o hŕstku smartfónov, ktoré majú byť v prvej fáze aktualizovanými. Očakáva sa však, že do konca 2. kvartálu tohto roka, aktualizácia s novou nadstavbou bude distribuovanou pre väčšinou avizovaných zariadení.

Mohlo by vás tiež zaujímať