Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi sa púšťa do šialeného testu. Vydrží to Mi MIX FOLD?

Zariadenie Mi MIX FOLD prejde verejným endurance testom. Simulovať má desať rokov používania tohto skladateľného telefónu.

Sú to približne dva týždne od uvedenia prvého skladacieho telefónu Xiaomi. Mi MIX FOLD priniesol malú revolúciu do sveta mobilných zariadení. Avšak predaje možno nie sú tak veľké, ako spoločnosť očakávala. Posledná veta je síce špekuláciou, ale príde nám logická. Trh sa totiž môže báť, či tak drahé zariadenie vydrží bežné denné používanie. Veď cena za najlacnejší model je v domovskej Číne stanovená na 1 300€.

S pochybnosťami o fyzickej kvalite zariadenia sa rozhodlo Xiaomi zatočiť a Mi MIX FOLD chce nechať podstúpiť možno až šialený endurance test – teda test výdrže. Čínsky výrobca tak chce ukázať celému svetu, že technológia, ktorú použili na výrobu ohybneho displeja je trvácna a vydrží bežné zaobchádzanie.

Test Mi MIX FOLD má simulovať desaťročné používanie

Áno, možno si kladiete otázku, kto používa mobilný telefón desať rokov. Avšak ako inak preukázať, že najdrahší telefón čínskej firmy je hodný svojej ceny? Xiaomi sa rozhodlo urobiť test výdrže, kedy počas jedného týždňa, dňom i nocou, bude neustále skladať a rozkladať ich technologicky najzaujímavejší mobilný telefón.

Z tohto testu by sme mali v prvom rade vidieť, či prežije samotný ohybný displej zariadenia. Následne, či na ňom nebudú známky po používaní, ktoré by znehodnocovali užívateľský zážitok z využívania osem palcovej skladateľnej obrazovky. Test môže sledovať ktokoľvek na svete.

Detaily endurance testu

Ako vidieť na obrázku, tak zariadenie je umiestnené v malom stroji, ktoré ho bude neustále sklápať a otvárať. Jeden takýto cyklus má zabrať 1,6 sekundy. To znamená, že počas dňa dôjde k 54 000 zložení. Áno, čítate dobre. Čo to znamená celkovo? Počas jedného týždňa, kedy bude test prebiehať, dôjde až k 378 000 cyklom. Tento počet simuluje desaťročné používanie zariadenia.

Zariadenie Mi MIX FOLD prejde verejným endurance testom.
Zariadenie Mi MIX FOLD prejde verejným endurance testom. Zdroj: Xiaomi

Test by mal začať v priebehu štvrtka. My vám po zverejnení odkazu na live prenos nazdieľame tento link, aby ste si aj vy mohli pozrieť jeho priebeh. Nájsť by ste ho mali aj na sociálnej sieti Weibo v kanály CEO Lei Jun.

Úprimne, myslíme si, že Xiaomi si tento test spravilo už mnohokrát a pôjde tak o čistú show. Ak by sa dalo staviť, tak by sme si stavili skôr na to, že sa pokazí stroj, ktorý telefón sklápa, ako samotná Mi MIX FOLD.

Mohlo by vás tiež zaujímať