MIUI 12
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Xiaomi sa v MIUI 12 „hrá“ s novou ponukou nastavení obrazovky

Xiaomi experimentuje s novými nastaveniami obrazovky v rámci MIUI 12. Nová nástenka je zatiaľ dostupnou pre čínsku ROM v rámci BETA programu

MIUI 12 nadstavba priniesla viacero žiadaných vylepšení. Jednou z väčších zmien bol nový tmavý režim, ktorý ponúka dokonca možnosť zmeniť farebnosť rozhrania aj v aplikáciách, ktoré tmavý režim nepodporujú.

Spoločnosť s postupným vývojom a vylepšovaním tmavého režimu a nastaveniami obrazovky však neskončila. Naznačujú to správy, na ktoré poukazuje portál xiaomiadictos.com.

Nové možnosti prispôsobenia obrazovky

Podľa publikovanej správy, Xiaomi pracuje na nových možnostiach prispôsobenia si jednotlivých vrstiev rozhrania v spojitosti s tmavým režimom a nastaveniami obrazovky. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci možností prispôsobenia obrazovky, pribudlo niekoľko nových vrstiev možností upravenia nastavení, ktoré sú intuitívnejšími a jasnejšími v porovnaní so súčasným stavom. Konkrétne pribudli nasledovné možnosti interakcií v rámci sekcie Obrazovka:

  • Ovládanie jasu
  • Režim čítania
  • Aktivuje sa režim proti blikaniu
  • Možnosti prispôsobenia farebnej schémy
  • Prispôsobenie písma
  • Prispôsobenia pozadia v súvislosti s tmavým režim
  • Automatické prispôsobenie textu a pozadia
MIUI 12 nove nastavenia tmaveho rezimu
Zdroj: xiaomiadictos.com

Týmto Xiaomi opäť demonštruje svoje pokusy o zjednodušenie nastavení MIUI 12 nadstavby, ktorého cieľom je dosiahnutie príjemnejšieho a jednoduchšieho používateľského zážitku.

V súčasnosti sú tieto nové zmeny k dispozícii v čínskej ROM v rámci BETA programu. Neskôr by mali byť dostupnými aj pre širokú verejnosť. 

Uvítali by ste zmeny vyššie? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Mohlo by vás tiež zaujímať