Xiaomi predaje
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi sa v roku 2020 veľmi darilo, pozrite sa na ich úspechy

Spoločnosti Xiaomi sa v predchádzajúcom roku nadpriemerne darilo a my vám prinášame zhrnutie najväčších mílnikov roku 2020.

Nie je novinkou, že Xiaomi sa v poslednej dobe veľmi darí, či už na trhu so smartfónmi, nositeľnou elektronikou či produktmi chytrej domácnosti. Celosvetová pozícia spoločnosti je ale dychberúca, pretože za rok 2020 sa Xiaomi podarilo dostať na neuveriteľné tretie miesto na trhu so smartfónmi! Na informáciu upozornil portál GSMArena.com.

Rok 2020 v číslach

Xiaomi je jednou z najviac rastúcich spoločností či už na domácom čínskom trhu, ale i na pôde iných krajín. Preto je potešujúce, že sa Xiaomi dostalo na prvé miesto v oblasti predaja až v desiatich krajinách! Do top troch predajcov Xiaomi zaradilo až 36 trhov so smartfónmi a do top 5 sa dostalo v neuveriteľných 54 trhoch. Týmto číslam samozrejme pomohol i pokles spoločnosti Huawei pre zákazy zo strany USA. Xiaomi to ale neskutočne pomohlo a práve preto v roku 2020 spoločnosť Xiaomi lámala rekordy. Keď sa pozrieme spätne aj na náš trh, tak Xiaomi veľmi bodovalo s dostupnými smartfónmi zo série Redmi Note 9. Veľkej obľube sa tešia i nedávno vydané smartfóny zo série Mi 10T. Je veľmi pekné vidieť, že sa spoločnosti darilo i v našich končinách, za čo vďačíme práve dostupným smartfónom a portfóliu takmer pre každého.

Viac ako 3000% nárast

Xiaomi ako veľmi inovatívna a rýchlorastúca spoločnosť zaznamenala obrovský nárast v segmente vlajkových lodí. V skutočnosti je Xiaomi najrýchlejšie rastúca spoločnosť v oblasti smartfónov. V treťom kvartáli roku 2020 zaznamenali až 3639% nárast v segmente vlajkových smartfónov. Nie je čo dodať, Xiaomi to so smartfónmi naozaj vie a práve tieto čísla im pomáhajú zdokonaľovať svoj vývoj vo všetkých oblastiach. Práve v roku 2020 Xiaomi investovalo až 1.3 miliardy dolárov do výskumu a vývoja. Týmto urýchlili napríklad testovanie kamier v smartfónoch, ktoré zredukovali z 3-4 dní na iba 1 deň. Kamery ale nie sú jediné, v čom sa spoločnosť posúva a za posledný rok sme mohli vidieť obrovský posun v oblasti displejov, stability smarfónov a tiež 5G konektivite.

Xiaomi rast
Zdroj: Youtube.com
(Xiaomi)

Veríme, že rok 2021 bude pre Xiaomi rovnako úspešný ako ten predošlý a uvidíme ďalší posun vo všetkých druhoch produktov.

Mohlo by vás tiež zaujímať