Pravdepdobne prvá publikovanáa fotografia z Xiaomi Mi 11.
Zdroj: Weibo

Xiaomi sa za posledný rok veľmi darilo: Zisk spoločnosti prekonal všetky očakávania!

Xiaomi v priebehu minulého roka navýšilo čistý zisk spoločnosti takmer o 70%. Pozrite sa na to, ako sa spoločnosti za posledný rok darilo.

Keď sa spomenie čínska spoločnosť Xiaomi, každý z nás si vybaví smartfóny s cenou, ktorá je na ich výbavu až prekvapujúca. Čínsky gigant sa naozaj snaží svojim fanúšikom priniesť to najlepšie, čo len môže. A v konečnom dôsledku sa jej to darí a fanúšikov spoločnosti len pribúda. Svedčí o tom aj informácia o zisku spoločnosti za posledný rok, ktorý prekonal naše očakávania. Komunita Xiaomiui nás totiž teraz informuje o najväčších úspechoch spoločnosti za minulý rok. A ak to pôjde takto ďalej tak veríme, že nám čínsky gigant prinesie v budúcnosti ešte viac skvelých zariadení, ktoré spríjemnia náš život.

Xiaomi nevyrába len smartfóny, ale aj produkty inteligentnej domácnosti

Doba ide vpred a spoločnosť, ktorú sme kedysi poznali ako výrobcu smartfónov s vlastnou populárnou nadstavbou dnes už vyrába aj ďalšie produkty. V ich portfóliu tak vieme nájsť napríklad nositeľnú elektroniku alebo produkty inteligentnej domácnosti. Pravdepodobne aj tieto produkty spoločnosti priniesli veľký úspech, pretože ak sa pozrieme na výsledky z minulého roka, budeme veľmi prekvapení. Za rok 2021 dokázalo Xiaomi zvýšiť svoj čistý zisk o 3.46 miliardy dolárov, čo je celkovo ročný nárast o 69.5%!

Rovnako Xiaomi rástlo aj na globálnom trhu, kde predalo celkovo 190.3 miliónov zariadení, čo je zatiaľ rekordné číslo. Spoločnosť navýšila svoje predaje v Európe až o 30%. Xiaomi sa na celosvetovom trhu umiestnilo ako tretí najväčší predajca smartfónov s celkovým podielom 14.1%. Okrem toho sa darilo aj produktom inteligentnej domácnosti, pričom spoločnosť rozširovala svoje pôsobenie na trhu v Európe, Strednom východe, Latinskej Amerike, Afrike či pacifickej Ázii. Xiaomi sa umiestnilo na prvom mieste v predajoch smartfónov celkovo v štrnástich krajinách a do TOP päťky sa dostalo v 62 krajinách.

Zásluhy majú aj dcérske značky

Nie všetky úspechy má na konte Xiaomi, ktoré je materskou spoločnosťou. Veľkú obľubu si získalo aj dcérske Redmi, ktoré produkuje najlacnejšie produkty spoločnosti. Fanúšikovia týmto zariadeniam dlhodobo dôverujú a nečudujeme sa teda, že veľkú zásluhu na úspechoch spoločnosti má aj lacnejšie Redmi. Rovnako sa na úspechu spoločnosti podieľalo aj. dcérske Poco, ktoré sa snaží raziť si vlastnú cestu. V súčasnosti tak funguje ako najviac nezávislá dcérska spoločnosť Xiaomi, no stále ju môžeme zaradiť do celej tejto skupinky úspešných spoločností.

Xiaomi je veľmi populárna inovatívna spoločnosť, ktorá prináša nové, častokrát až kontroverzné technológie dostupné pre každého. Veríme, že sa čínskemu gigantovi takto bude dariť aj naďalej a budúci rok uvidíme ešte krajšie a vyššie čísla, ktoré budeme môcť osláviť.

Vlastníte nejaký produkt od Xiaomi, Redmi či Poco? A prispeli ste minulý rok do predajných čísel aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať