Xiaomi Auto
Zdroj: Tesla, Xiaomi, Xmobile

Xiaomi si dalo registrovať ochrannú známku na značku „Xiaomi Auto“. Čo zatiaľ všetko vieme?

Elektromobil od Xiaomi naberá na reálnych kontúrach.

Nie tak dávno sa objavili správy o tom, že Xiaomi sa pozerá po ďalšej oblasti podnikania. Konkrétne sa hovorilo o elektromobiloch, hoci aj v tejto oblasti má niekoľko skúsenosti. Za spomenutie stojí povedať, že v minulosti sa spoločnosť podieľala na elektromobile Baojun E300. Spoločnosť však do budúcnosti zjavne chce svoje „Xiaomi auto“.

Prvé správy sa objavili ešte niekoľko rokov dozadu, ktoré boli založené na stretnutí generálneho riaditeľa spoločnosti Lei Jun s riaditeľom Tesly, Elonom Muskom. Nie tak dávno táto téma bola opäť otvorená s tým, že Xiaomi malo opäť aktívne začať prípravy na svojom elektromobile.

Nešlo len o fámy. Xiaomi si registrovalo ochrannú známku „Xiaomi Auto“

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál xiaomitoday naznačujú, že doterajšie správy hovoriace o zvýšenej aktivite Xiaomi v tejto oblasti, neboli len fámy. Dôvodom je, že spoločnosť Xiaomi si dala registrovať ochrannú známku k slovnému spojeniu „Xiaomi Auto“ a „Xiaomi Automobile“.

Môžeme tak usudzovať, že čínsky technologický gigant, ak už nepracuje na novom automobile, tak najmenej to má v najbližších mesiacoch v pláne. Zároveň treba povedať, že v minulosti vyplávalo na povrch, že tento projekt by mal viesť Wang Chuan, jeden zo zakladateľov spoločnosti, ktorý v minulosti úspešne rozbiehal viacero produktových rád zariadení. Napríklad Mi TV, či Mi Box a ďalšie.

Okrem iného Xiaomi malo už započať s náborom popredných predstaviteľov z tejto oblasti priemyslu, ktorí by mali spoločnosti dopomôcť v ceste k úspechu. Rovnako treba povedať, že Xiaomi ako také, nebude pravdepodobne vyrábať svoj prvý automobil po svojej línii. O samotnú výrobu by sa mala starať spoločnosť Wall Motors.

Xiaomi má dokonca už čoskoro ohlásiť spoluprácu so spoločnosťou Wall Motors v priebehu nasledujúcich týždňov. Údajne už malo dôjsť aj k dohode, ktorá „čaká na podpis“.

Mohlo by vás tiež zaujímať