Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Xiaomi smartfóny v blízkej dobe získajú vylepšenie funkcie, ktorú by ste mali mať aktívnu aj vy!

Xiaomi smartfóny by mali získať vylepšenie tiesňového SOS, ktoré slúži pre odoslanie našej polohy blízkym v prípade akejkoľvek pohotovosti.

V poslednej dobe sa čoraz viac bavíme o novinkách v nadstavbe MIUI od Xiaomi. Spoločnosť svedomito pracuje na prípravách nových funkcií, ktoré by mali byť súčasťou verzie nadstavby MIUI 13.5. Niektoré z nich si však budeme môcť vyskúšať aj skôr, keďže nie všetky novinky budú spadať až do ďalšej väčšej aktualizácie nadstavby MIUI. Minimálne pri tejto funkcii by bola obrovská škoda, keby sa spoločnosť rozhodla ju zaradiť až do nadchádzajúcej väčšej verzie. Rozprávame sa o úprave tiesňového SOS režimu, ktorý sa už v blízkej dobe upraví o ďalšiu funkciu. V prípade, že by sa nám tak niečo stalo, by sme sa s naším tiesňovým kontaktom mohli ešte lepšie spojiť, uvádza portál Xiaomiadictos.com.

Tiesňové SOS bude v Xiaomi smartfónoch oveľa lepšie

V súčasnosti funguje tiesňové SOS v Xiaomi smartfónoch tak, že vybraným kontaktom, ktoré si sami zvolíme, odošle našu polohu aby vedeli, kde sa aktuálne nahádzame. Títo ľudia sa tak môžu po nás jednoducho dostať, prípadne zavolať záchrannú službu. Zatiaľ však ide len o správu o tom, že potrebujeme pomoc aj keď musíme uznať, už teraz nám môže veľmi pomôcť, že nadstavba MIUI nám umožňuje túto správu poslať päťnásobným stlačením tlačidla zamykania. To sa má však v blízkej dobe zmeniť a tiesňové SOS môže byť v Xiaomi ešte nápomocnejšie.

Po posledných informáciách z úniku nadstavby MIUI vieme, že budeme môcť poslať oveľa viac, ako len správu s volaním o pomoc. Po zapnutí tiesňovej správy by sa mali tiesňovým kontaktom odoslať aj dve fotografie, jedna z prednej a jedna z hlavnej kamery smartfónu. Blízke osoby tak budú môcť vyhodnotiť situáciu a v prípade napríklad pádu z bicykla budú vedieť, čo sa vám stalo a v akom stave aktuálne ste. Tu však ešte nekončíme, nakoľko Xiaomi má pre nás ešte jedno vylepšenie tejto užitočnej funkcie.

V prípade problému smartfón odošle aj hlasovú nahrávku

Ak by sa vám náhodou stala nejaká nepríjemná udalosť a potrebovali by ste odoslať informáciu svojím tiesňovým kontaktom o nejakom probléme, Xiaomi smartfóny vylepšia túto funkciu ešte o niečo viac. K správe s vašou polohou a dvom snímkam z oboch strán smartfónu bude vaše zariadenie schopné poslať aj hlasovú nahrávku. Táto nahrávka by mala podľa aktuálne dostupných informácií trvať 5 sekúnd. A vo chvíli, kedy nie ste schopný chytiť váš smartfón do ruky vám môže dosť pomôcť. Môžete tak svojim kontaktom niečo odkázať, napríklad ako sa cítite a čo od nich potrebujete.

Nie je zatiaľ známe, kedy novinka pristane v Xiaomi smartfónoch. Musíme však uznať, že čínsky gigant to s otázkou bezpečnosti v nadstavbe MIUI 13 berie vážne. A ak by sa vám aj nedajbože niečo stalo, vaše zariadenie vám môže nakoniec aj zachrániť život.

Využívate vo svojom smartfóne funkciu tiesňového SOS? A mali ste už príležitosť k jej využitiu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať