Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi so svojím vrcholným modelom nesklamalo: Model s prívlastkom Ultra kraľuje výkonnostnému rebríčku!

Xiaomi 12S Ultra sa stal najvýkonnejším smartfónom na trhu. Spoločnosť si tak obhájila jeho výbavu aj oficiálnym titulom kráľa smartfónov.

Nikoho zrejme neprekvapí, že Xiaomi 12S Ultra sa stal najatraktívnejším smartfónom z portfólia Xiaomi. Najlepšie vybavený smartfón prišiel s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 no aj kamerou v spolupráci so spoločnosťou Leica, čo mnohých fanúšikov prinútilo zvažovať o jeho kúpe. Smartfón sa však nakoniec stal prístupným len v rámci Číny a o európskej distribúcii sa stále len špekuluje. Nevieme, či ku nám model príde len v limitovanej edícii alebo ho nakoniec neuvidíme vôbec. Čo je však už teraz jasné, najlepšie vybavený smartfón z portfólia Xiaomi sa umiestnil na vrchole populárneho výkonnostného rebríčku. Upozornil na to portál mundoxiaomi.com a my sme sa na túto informáciu pozreli bližšie.

Xiaomi 12S Ultra kraľuje výkonnostným rebríčkom

Viaceré dohady od leakerov aktuálne tvrdia, že Xiaomi neplánuje predstaviť veľa smartfónov s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1. Má tak ísť len o pár smartfónov, medzi ktoré môžeme zaradiť aj celú sériu smartfónov Xiaomi 12S, medzi ktorými nájdeme aj model s prívlastkom Ultra. Práve tento čipset no aj ďalšie vlastnosti z neho robia kráľa smartfónov a vo výkonnostnom rebríčku dokazuje, že si svoj prívlastok naozaj zaslúži. V rebríčku AnTuTu sa za mesiac júl totiž s veľkým náskokom objavil na prvom mieste a predbehol tak model Realme GT 2 Master Explorer Edition, ktorý sa s rovnakým čipsetom umiestnil na druhom mieste.

AnTuTu júl 2022
Zdroj: mundoxiaomi.com

Čo je však zaujímavé, nejde o jediný model od Xiaomi, ktorý sa v tomto rebríčku objavil. Základný Xiaomi 12S sa rovnako ako model Ultra objavil medzi aktuálne najvýkonnejšími smartfónmi. Zaujal tak krásne šieste miesto a poukázal na to, že Xiaomi to s výkonnými smartfónmi jednoducho vie. Najnovšie smartfóny zo série Xiaomi 12S sa teda vydarili natoľko, že spoločnosti zaručili až dve mieste v top desiatke smartfónov. Vzhľadom k tomu, že však nejde o globálne dostupné smartfóny, na nášho kráľa si teda budeme musieť počkať. Z portfólia Xiaomi pre nás teda ostáva najvýkonnejším modelom Xiaomi 12 Pro.

Toto najvýkonnejší smartfón ponúka

Okrem spomínaného čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1 nám najnovší model od Xiaomi s označením Xiaomi 12S Ultra ponúka aj špičkovú kameru, ktorú model dostal zo spolupráce so spoločnosťou Leica. Táto kamera pozostáva z hlavného 50.3mpx snímača (s veľkosťou 1″), ktorý dopĺňa 48mpx periskopický telefoto snímač a 48mpx ultraširoký snímač. Smartfónu však nechýba ani hĺbkový TOF 3D snímač. Leica však nie je jedinou spoluprácou pre tento smartfón. Rovnako ako všetky vlajkové modely spoločnosti pre tento rok, aj Xiaomi 12S Ultra získal duálne reproduktory od spoločnosti Harman Kardon.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Špeciálny je aj displej, keďže ide o 6.73″ LTPO AMOLED displej druhej generácie s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Model Xiaomi 12S Ultra prichádza so 4860mAh batériou, ktorú môžeme nabíjať až 67W adaptérom. Čo sa týka bezdrôtového nabíjania, model ponúka 50W nabíjanie a taktiež 10W reverzné nabíjanie. Nečudujeme sa teda, že sa model s prívlastkom Ultra dostal na vrchol rebríčka a stal sa najvýkonnejším modelom navyše s lákavou výbavou.

Kúpili by ste si tento model? Alebo si myslíte, že by si iný smartfón od Xiaomi zaslúžil prvenstvo? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať