Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Xiaomi údajne chystá 2 telefóny s prívlastkom „mini“, naznačujú najnovšie úniky správ

Len niekoľko dní dozadu vyplávalo na povrch, že spoločnosť Xiaomi aktívne pracuje na 14 smartfónoch pričom dnes už vieme, že niektoré z nich budú poháňané ako procesorom Snapdragon 898, tak i čipom MediaTek Dimensity 2000. V oboch prípadoch ide o procesory, ktoré neboli ešte oficiálne predstavené pričom oba, majú  tie najvyššie ambície. Tak či onak, okrem pripravovaných smartfónov s prémiovými procesormi, čínsky gigant pracuje i na ďalších zariadeniach, pričom to vyzerá tak, že najmenej dva z nich budú mať prívlastok „mini“, píše portál Gizmochina.com.

Objavujú sa prvé informácie o 2 smartfónoch s prívlastkom Mini

Ešte v čase, keď Apple uviedol, že pracuje na iPhone zariadení s prívlastkom Mini, tak Xiaomi rovnako priznalo, že aj oni uvažujú nad týmto typom zaradenia. Najnovšie Gizmochina.com upozorňuje na dve nové zariadenia s modelovými číslami L3 a L3A, ktoré by mohli byť dlho očakávanými smartfónmi s prívlastkom mini. Podľa zdrojového kódu MIUI, bude toto duo smartfónov poháňané procesorom Snapdragon 870, čo naznačuje, že pôjde o vlajkové modely telefónov.

Zdrojový kód MIUI ďalej odhalil, že prvé menované zariadenie, bude mať displej o veľkosti 6,3“. Hoci táto veľkosť sa môže zdať ako veľká, tak nedávny únik informácií prezradil, že spoločnosti sa vďaka zmenšujúcim sa rámikom naokolo, podarilo vtesnať 6,3“ displej do tela zariadenia o veľkosti dnešných 6“ smartfónov.  Pôjde tak o vcelku kompaktné zariadenie.

Aj keď sa hovorí, že tieto dve zariadenia sú mini smartfóny, sme aj napriek tomu aj naďalej skeptickí, dôvodom je, že stále neexistujú žiadne silné dôkazy, ktoré by nás na 100% utvrdili v tom, že tomu tak v skutočnosti bude. Za zmienku však stojí uviesť, že riaditeľ Redmi, Lu Weibing včera hovoril o smartfónoch s malou obrazovkou na Weibo.

Tak či onak v závere treba dodať, že o pripravovaných smartfónoch by sme sa mohli dozvedieť nové podrobnosti už v priebehu najbližších týždňov. Xiaomi totiž plánuje ešte pred koncom tohto roka predstaviť viacero modelov smartfónov vrátane vlajkového modelu Xiaomi 12.

Uvítali by ste smartfón s menšou obrazovkou? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať