Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Xiaomi údajne pripravuje tri nové smartfóny s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1: O tieto modely má ísť

Snapdragon 8 Gen 1 máme v blízkej dobe nájsť u ďalších troch smartfónov od Xiaomi. Pozrite sa, aké smartfóny pre nás spoločnosť pripravuje.

Xiaomi len nedávno predstavilo svoje vlajkové lode pre rok 2022, no to neznamená, že sa už špičkových smartfónov nedočkáme. Čínsky gigant má pre nás pripravených ešte niekoľko modelov, ktoré budú spadať do prémiového segmentu a prinesú vrcholný čipset od spoločnosti Qualcomm. Ktoré smartfóny s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 pre nás Xiaomi ešte chystá? A čo všetko o nich v súčasnosti vieme? Informácie o ešte len pripravovaných smartfónoch od Xiaomi nám prináša portál Xiaomiadictos.com a my už teraz vieme povedať, že pôjde o skvelé zariadenia. Máme sa teda v tomto roku na čo tešiť.

Xiaomi 12 Ultra

Jedným z pripravovaných modelov s najvýkonnejším čipsetom od Qualcommu má byť vylepšený vlajkový model Xiaomi 12 Ultra. Najnovšie úniky naznačujú, že pripravovaný model by mal prísť už v máji, pričom aj poznáme niektoré súčasti výbavy tohto smartfónu. Model má poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 1+, teda vylepšená verzia aktuálneho čipsetu Snapdragon 8 Gen 1. Nová generácia čipsetu má byť rovnako vytvorená 4nm výrobným procesom, tentokrát už od spoločnosti TSMC, ktorá má eliminovať problémy s prehrievaním. A nakoľko má spoločnosť Qualcomm tento čipset predstaviť už v máji, je veľmi pravdepodobné, že tento smartfón skutočne príde už v máji. Tešiť sa však podľa najnovších informácií môžeme aj na kameru vytvorenú v spolupráci so spoločnosťou Leica.

Xiaomi MIX Flip

Od predstavenie modelu Mi MIX Fold ubehol už rok a prvý skladateľný smartfón od Xiaomi zožal veľmi dobré ohlasy. Rok po predstavení tohto smartfónu Xiaomi chystá aj ďalší smartfón, tentokrát má však siahnuť po inom riešení skladania zariadenia. Snapdragon 8 Gen 1 máme tak nájsť aj v skladateľnom Xiaomi MIX Flip, zariadení, ktoré sa bude podobať na sériu Galaxy Z Flip od konkurenčného Samsungu. Ďalšie informácie o pripravovanom smartfóne zatiaľ nemáme, no rovnako ani nevieme, či sa vôbec dostane ku nám na predajné pulty na globálnom trhu.

Xiaomi 12S

Modelový rad Xiaomi 12 vraj ešte nemá byť kompletný a okrem toho, že čakáme na predstavenie modelu Xiaomi 12 Ultra a Xiaomi 12 Lite nás má čakať aj akýsi Xiaomi 12S. O smartfóne zatiaľ nemáme žiadne informácie, niektoré úniky však naznačujú, že takýto smartfón príde neskôr v priebehu tohto roka. Rovnako ho má poháňať vrcholný čipset Snapdragon 8 Gen 1. Či však získa slabšiu výbavu ako pôvodný Xiaomi 12 zatiaľ nevieme. Dúfame, že sa ďalšie informácie o pripravovaných smartfónoch dozvieme v blízkej dobe.

Chystáte sa na kúpu niektorého z prémiových smartfónov tento rok? Alebo ste skôr fanúšikmi strednej triedy s kompromismi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.