MIUI 13
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Xiaomi ukazuje zoznam globálnych telefónov, ktoré dostanú MIUI 13 medzi prvými. Tu je ich zoznam!

Xiaomi zdieľalo zoznam smartfónov, ktoré dostanú na globálnom trhu nadstavbu MIUI 13 medzi prvými. Na zozname ich je viac ako 20.

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila pre globálny trh nadstavbu MIUI 13. Tá prišla bohužiaľ ochudobnená o niektoré funkcie v porovnaní s nadstavbou pre čínsky región. Neskôr však vyplávalo na povrch, že viacero funkcií príde do nadstavby neskôr prostredníctvom systémových aktualizácií. Medzičasom spoločnosť zdieľala prostredníctvom svojich stránok zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu medzi prvými.

Tieto smartfóny dostanú MIUI 13 medzi prvými

Xiaomi prostredníctvom svojho blogu zdieľalo zoznam viac ako 20 smartfónov, ktoré budú aktualizované v priebehu najbližších týždňov. Telefóny nižšie by mali dostať aktualizáciu najneskôr do konca prvého kvartálu tohto roka. Poďme sa však už vrhnúť na samotný zoznam telefónov, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

Zoznam smartfón, ktoré budú aktualizované: Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11T, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi 11 Lite NE, Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S, Redmi Note 11, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 8 (2021), Xiaomi Pad 5, Redmi 10, Redmi 10 Prime, Mi 11X, Mi 11X Pro

Pre tých, ktorí nevedia, tak nová nadstavba sa nesie najmä v duchu optimalizácie, rýchlosti a plynulosti systému. Jednou z noviniek je napríklad nová správa manažmentu RAM kedy dochádza k efektívnejšiemu ukončovaniu procesov na pozadí a k priorizovaní dôležitejších procesov. Samozrejme, pribudlo i niekoľko funkcií, ktoré sme bližšie rozoberali v tomto článku.

Mimochodom, našli ste na zozname vyššie i svoj model telefónu? Ak nie, tak nezúfajte. Ide stále len o prvú várku telefónov, ktoré dostanú MIUI 13. Čoskoro môžeme očakávať, že pribudnú na zoznam aj ďalšie modely telefónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať