Xiaomi
Zdroj: Wiki

Xiaomi v 1. kvartáli 2021 skokovo zvyšuje predaje smartfónov v porovnaní s 1. kvartálom 2019

Trh so smartfónmi celkovo podrástol o +24%.

Prvý kvartál roku 2021 máme úspešne sa sebou a trh so smartfónmi zažíva významnú renesanciu. Dôvodom je skokový nárast celkových dodávok smartfónov.

O smartfóny rastie záujem

Dáta spoločnosti strategyanalytics odhaľujú, že za prvý kvartál tohto roka bolo na trh dodaných 340-miliónov smartfónov, čo predstavuje v porovnaní s 1. kvartálom 2019 nárast o +24%. Analytici hovoria, že v tento skokový nárast predajov smartfónov dopomohli čínski výrobcovia, ktorým sa podarilo uspieť v dôsledku agresívnej cenovej politiky v kombinácii s účinným marketingom. Čínske spoločnosti dokopy totiž dodali 94-miliónov zariadení, čo je pri medziročnom porovnaní o +35% viac dodaných smartfónov. Okrem toho, strategyanalytics hovorí o veľkom záujme zo strany používateľov o 5G technológiu, ktorá rovnako akcelerovala predaje.

Pri pohľade na čísla, najväčším predajcom smartfónov sa stala spoločnosť Samsung, ktorá dodala na trh 77-miliónov zariadení. V porovnaní s minulým rokom, dodala tak o +32% zariadení viac. Rovnako sa darilo aj americkému Apple, ktorý dodal v 1. kvartáli tohto roka v porovnaní s 1. kvartálom 2019, o +44% smartfónov viac. Prvú trojicu uzatvára Xiaomi s 49-miliónmi smartfónmi. Spoločnosti sa podarilo zvýšiť objem predaných smartfónov o +80%. Darilo sa však aj ďalším čínskym spoločnostiach, ktoré postupne zaberajú miesto po spoločnosti Huawei. Oppo dodalo 38-miliónov smartfónov, čo predstavuje nárast predajov o +68% a Vivo dodalo 37-miliónov zariadení, čo predstavuje nárast predajov o 85%.

Podrobné štatistiky si mozete pozrieť nižšie.

Trh so smartfonmi 1. kvartal 2021 najvacsi predajcovia
Zdroj: strategyanalytics

Ako už asi tušíte, tak Huawei sa dostal do kolónky „ostatní predajcovia“, hoci minulý rok spoločnosť ukončila tento rebríček ako 3. najväčší predajca smartfónov. Dôvodom takto rapídneho poklesu predaja zariadení, sú stále pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov.

Mohlo by vás tiež zaujímať