Xiaomi a Apple
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Xiaomi v Európe prekonalo už aj Apple. Stojí pred nimi už len Samsung! Podarí sa spoločnosti prekonať aj ich?!

Dáta spoločnosti StrategyAnalytics nedávno odhalili, že v priebehu prvého kvartálu tohto roka, bolo celkovo predaných 340-miliónov smartfónov. Vo veľkej miere sa na tomto čísle podieľali čínski výrobcovia smartfónov na čele so Xiaomi. Podľa dát spoločnosti, Xiaomi predalo v prvom kvartálu 49-miliónov smartfónov naprieč globálnym trhom, čo je medziročný nárast o +80% v porovnaní s prvým kvartálom 2020. Xiaomi sa tak zaradilo na 3. priečku najväčšieho globálneho predajcu smartfónov.

Najnovšie portál xiaomiadictos poukazuje na predajné čísla naprieč Európou, ktoré priniesli analytici zo spoločnosti Canalys. Tie odhaľujú, že Xiaomi si podmanilo spoločnosť Apple, hoci v medziročnom porovnaní americká spoločnosť predala o +22% zariadení viac.

Takmer každý 5. predaný smartfón v Európe je od Xiaomi

Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi v prvom kvartálu tohto roka naprieč Európou predalo o +85% smartfónov viac v porovnaní s minulým rokom. Vďaka tomuto výsledku sa dostalo aj pred americký Apple, ktorý aktuálne pokrýva 19% všetkých predajov smartfónov. Xiaomi sa tak stalo na území Európy druhým najväčším predajcom smartfónov, ktorý pokryl 23% trhu. Aktuálnym lídrom je kórejsky výrobca smartfónov, Samsung. Ten pokryl 35% trhu. Naprieč Európou ešte rástla spoločnosti Oppo, ktorá v priebehu minulého roka začala expandovať naprieč jednotlivými trhu.

predaje smartfonov Europa podla znacky
Zdroj: Canalys

Na druhej strane, nie každý výrobca smartfónov v prvej päťke rástol. Spoločnosť Huawei predala o -81% smartfónov menej. Dôvodom tohto neúspechu nie je však nezáujem o smartfóny spoločnosti ako také, ale sankcie zo strany amerických úradov, ktoré robia čínskemu technologickému tigrovi vrásky na čele. Huawei totiž nemôže bez licencií udelených americkými úradmi, nakupovať produkty vyrábané americkými technológiami. Inými slovami, Huawei nemá dostatok komponentov pre svoje smartfóny.

Mohlo by vás tiež zaujímať