Xiaomi_svet
Zdroj: Wikimedia, Xmobile.sk

Xiaomi v roku 2021 predalo rekordné množstvo telefónov

Trh so smartfónmi zažil v roku 2021 oživenie. Vo veľkej miere k tomu prispela aj spoločnosť Xiaomi.

Aktuálne prebiehajúca pandémia robí mnohým spoločnostiam vrásky na čele. Dôvodom nie je len zmena používateľského správania, ale i problémy so zabezpečením dodávok komponentov na výrobu produktov. Problémom sa nevyhli ani výrobcovia smartfónov. Zdá sa však, že aj napriek problémom, ktorým museli v minulom roky čeliť, tak predajom sa darilo. V porovnaní s rokom 2020 bolo totiž predaných o 4% viac smartfónov, ukazujú dáta spoločnosti counterpointresearch.com.

Xiaomi je najrýchlejšie rastúci predajca smartfónov

Analytici z Counterpoint najnovšie prichádzajú s prvými odhadmi, ktoré odhaľujú objem predaných smartfónov v roku 2021. Podľa publikovaných čísiel, bolo v minulom roku celkovo predaných 1,39 miliardy smartfónov. Len pre porovnanie, v roku 2020 ich bolo predaných 1,33 miliardy.

Ako môžete vidieť nižšie, tak trhovým lídrom je aj naďalej Samsung, ktorý predal 270,7 miliónov smartfónov. Darilo sa i spoločnosti Apple, ktorá predala 237,9 miliónov smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast predaja telefónov na úrovni 18%. Prvú trojicu uzatvára Xiaomi, ktoré predalo 190,4 miliónov smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast na úrovni o 31%. Rovnako treba povedať, že spomedzi najväčších výrobcov smartfónov z pohľadu rastu predajov, ide o najlepší výsledok.

Darilo sa však i ďalším čínskym spoločnostiam, ktoré významne rástli. Oppo, štvrtý najväčší predajca smartfónov dodal na trh 143,2 miliónov smartfónov, čo je o 28% viac, ako rok predtým. Prvú päticu uzatvára vivo, ktoré predalo 131,3 miliónov smartfónov. V porovnaní s minulým rokom je to o 21% viac telefónov.

predaje telefonov 2021_statistiky
Zdroj: counterpointresearch

Mimochodom, Xiaomi nie v tak dávnej minulosti uviedlo, že do roku 2025 chcú byť svetovým lídrom. Podarí sa to spoločnosti?

Prispeli ste do štatistík vyššie aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať