MIUI 13
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Xiaomi vyvracia publikované informácie o MIUI 13. Čo konkrétne hovorí?

Nadstavba MIUI 12.5 sa pomaly, ale isto dostáva do prvých zariadení a to aj naprieč globálnym trhom. Preto sa pozornosť používateľov postupne presúva k nadstavbe MIUI 13. Len niekoľko dní dozadu sa objavil prvý, hoci neoficiálny zoznam podporovaných zariadení, ktoré by mali byť v budúcnosti aktualizovanými.

Téma MIUI 13 vo všeobecnosti vzbudila viacero vášnivých debát naprieč Xiaomi komunitou. Napríklad sa diskutovalo o dostupnosti aktualizácie pre majiteľov smartfónov z produktovej rady Redmi Note 8, či Mi 8. Okrem iného sa hovorilo aj o oficiálnom predstavení nadstavby, ktoré malo prebehnúť v júli tohto roka. Boli publikované správy však pravdivými? Najnovšie portál xiaomiadictos upozorňuje na vyjadrenia spoločnosti Xiaomi, ktorá niektoré publikované informácie vyvracia a zároveň vnáša viac otáznikov do tejto témy.

MIUI 13 zatiaľ nemá oficiálny termín uvedenia nadstavby na trh

Portál konkrétne upozorňuje na slová Wang Hua, vedúceho oddelenia vzťahov s verejnosťou, ktorý hovorí, že spomínaný termín 25. júl, nie je oficiálnym termínom predstavenia pripravovanej nadstavby. Hua ďalej objasnil, že publikovaný zoznam smartfónov, ktoré by mali byť aktualizovanými, je skutočne len „neoficiálnym zoznamom“ (pozn. redakcie: zoznam smartfónov, ktorý obehol niekoľko dní dozadu Xiaomi komunitu, si môžete pozrieť nižšie). Dal tým jasne najavo, že zoznam zariadení nie je ešte konečným, hoci vychádza zo zásad spoločnosti uvoľňovania aktualizácií. Druhým dychom však treba dodať, že vyvrátením publikovaných informácií, Hua oživuje diskusiu, „Kedy bude nadstavba MIUI 13 predstavená?“. 

xiaomi-miui-13_zoznam smartfonov
via xiaomiadictos

Pre spoločnosť ako takú nie je typické, že predstavuje „polovičné“ verzie nadstavby. Zároveň musíme dodať, že hoci Xiaomi oznámilo, že dátum uvedenie nadstavby bude iný, ako bol v nedávnej minulosti prezentovaný, tak sa neočakáva, že MIUI 13 nadstavba bude uvedená výrazne neskôr. Teoreticky do úvahy prichádza aj skoršie uvedenie nadstavby.

V každom prípade, hoci mnohí z nás aktuálne netrpezlivo čakajú na oficiálne uvoľnenie MIUI 12.5 nadstavby, tak si treba uvedomiť, že už to bude takmer rok, čo Xiaomi naposledy predstavilo „veľkú aktualizáciu“ nadstavby. Očakáva sa preto, že Xiaomi ešte v tomto roku predstaví MIUI 13 nadstavbu.

Mohlo by vás tiež zaujímať