MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi zajtra popri smartfóne Mi 11 predstaví aj novú nadstavbu MIUI 12.5

Okrem vlajkových smartfónov z produktovej rady Mi 11, bude v priebehu zajtrajšieho dňa predstavená aj MIUI 12.5 nadstavba

V posledných dňoch sa v spojitosti so spoločnosťou Xiaomi doslova roztrhlo vrece so správami. Dôvodom je, že už zajtra bude predstavená nová vlajková loď, Mi 11. Respektíve, predstavená by mala byť celá produktová rada zariadení Mi 11.

Zatiaľ čo včerajší deň sa niesol v negatívnom slova zmysle, kedy vyplávali na povrch informácie, že nové zariadenia nebudú dodávané spolu s nabíjacím adaptérom, tak dnešný deň je presne opačným. Dôvodom je, že Xiaomi oznámilo, že okrem samotných smartfónov, predstaví aj novú verziu nadstavby, MIUI 12.5.

MIUI 12.5 nadstavba bude dostupnou už čoskoro

Portál Gizchina.com poukazuje na najnovší status spoločnosti Xiaomi na sociálnej sieti Weibo, v ktorom spoločnosť prezrádza, že v priebehu zajtrajšieho dňa predstaví aj nadstavbu MIUI 12.5. Malo by sa tak o 19:30 miestneho času.

xiaomi Mi 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Dnes môžeme len špekulovať, aké novinky nadstavba prinesie. Očakáva sa však, že spoločnosť prekope vzhľad viacerých vstavaných aplikácií. Ďalej, tešiť sa môžeme aj nové animácie vrátane rozhrania ovládania hlasitosti, či vypínania, resp. zapínania zariadenia. Doteraz publikované správy ďalej hovoria, že dizajnových zmien sa dočká aj rozhranie kamery smartfónu, pričom pribudnúť majú aj nové funkcie. Pevne však veríme, že nejde o jediné zmeny, ktorých sa dočkáme.

Rovnako sa očakáva, že Xiaomi zverejní aj oficiálny zoznam smartfónov, pre ktoré bude aktualizácia dostupnou. V prípade, ak by ste si chceli pozrieť neoficiálny zoznam podporovaných zariadení, tak vám dávame do pozornosti jeden zo starších článkov, v ktorom sme sa venovali tejto téme.

Mohlo by vás tiež zaujímať