Zdroj: YouTube (Technolobe)
Zdroj: YouTube (Technolobe)

Xiaomi zastavuje práce na vývoji MIUI 12.5. Čo sa za tým schováva?

Príchod MIUI 13 je za rohom a potvrdzuje to aj Xiaomi. Zastavilo totiž vývoj predchodcu - MIUI 12.5. Novinku môžeme očakávať už tento mesiac!

Po mesiacoch rôznych únikov informácií a špekulácií sa onedlho konečne dočkáme MIUI 13. Ako Xiaomi viackrát avizovalo, príchod najnovšej verzie populárnej nadstavby nastane ešte pred koncom tohto roka.

Príchod MIUI 13 je za rohom. Potvrdzuje to aj fakt, že Xiaomi úplne zastavilo vývoj jeho predchodcu, MIUI 12.5. Na informáciu upozornil web notebookcheck.net.

Podľa zdroja, ktorý sa málokedy mýli – Xiaomiui, sa dozvedáme, že plány na predstavenie nového MIUI 13 sú v plnom prúde. Vyplýva to z protokolu MIUI 12.5. Pri tejto verzii sa pozastavuje vývoj kvôli úpravám architektúry softvérového systému a kvôli aktualizácii hlavnej verzie systému Android. Inými slovami ide o MIUI vo verzii 13 a taktiež o aktualizácii operačného systému Android na verziu 12.

Xiaomi totiž nevidí veľký zmysel pokračovať v práci na zariadeniach, ktoré pracujú na Androide 11 s nadstavbou MIUI 12.5. Dôležitejšie je sa poriadne pripraviť na príchod MIUI 13 a Androidu 12.

Plné znenie protokolov  MIUI 12.5

  • Kvôli úprave architektúry softvérového systému bude vývojová verzia MIUI na dobu od 13.12. pozastavená.
  • Z dôvodu aktualizácie hlavnej verzie Androidu budú Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Youth Edition, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11 Pro+ dočasne pozastavené od 13. decembra 2021.
  • Vzhľadom na inováciu hlavnej verzie Androidu, Redmi Note 10 pozastaví vydanie interného testu od 29. novembra 2021.

Uvedené protokoly potvrdzujú, že Xiaomi ukončí vývoj MIUI 12.5 k 13. decembru a týka sa to zariadení ako Redmi K30 5G, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 9 Pro a ďalších. Môžeme predpokladať, že MIUI 13 príde tesne po tomto dátume. Očakáva sa, že nová verzia nadstavby by mohla byť potenciálne predstavená už 12. decembra. Rovnako však treba dodať, že sa spomína i 16. december pričom sa objavili už aj informácie, že termín predstavenia nadstavby bude až 28. decembra. Tak či onak, od predstavenia nás delia len dni, nanajvýš týždne.

Uvidíme, či tak nastane na jednom evente, spolu aj s predstavením Xiaomi 12, alebo si Xiaomi na predstavenie najnovšej verzie nadstavby vyberie dátum zvlášť. Aj ohľadom tohto boli v minulosti iba rôzne špekulácie alebo dohady, ale jasná správa zo strany Xiaomi na svete ešte nie je, preto sa budeme musieť nechať prekvapiť. Jedno je však isté, príchod MIUI 13 môžeme očakávať už počas tohto mesiaca.

Mohlo by vás tiež zaujímať