MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi zatiaľ nedokáže priniesť 200W HyperCharge nabíjanie: Namiesto toho nám prinesie nižšiu hodnotu

200W nabíjanie známe ako HyperCharge do Xiaomi smartfónov zatiaľ nepríde. Xiaomi MIX 5 totiž využije slabšie 150W nabíjanie.

Ešte minulý rok sme boli svedkami predstavenia revolučného 200W káblového nabíjania od Xiaomi. To spoločnosť označila jednoducho ako HyperCharge a okrem 200W kablového nabíjania nám spoločnosť ukázala i 120W bezdrôtové nabíjanie, pričom takéto hodnoty bežne vidíme len pri bežnom nabíjaní káblom. Takéto nabíjanie nám samozrejme umožňuje nabiť svoj smartfón s vyššou kapacitou batérie v priebehu niekoľkých minút. Zdá sa však, že spoločnosť zatiaľ nie je pripravená na to, aby priniesla takýto druh nabíjania medzi širokú verejnosť. A na vyšších hodnotách nabíjania síce pracuje, no namiesto 200-wattového nabíjania sa dočkáme „len“ 150W. Takéto nabíjanie budeme môcť podľa portálu mundoxiaomi.com vidieť už v modeli Xiaomi MIX 5.

Model Xiaomi MIX 5 prinesie „len“ 150W nabíjanie

Odkedy nám čínske Xiaomi predstavilo svoje rekordné 200W nabíjanie, všetci očakávame predstavenie smartfónu, ktorý takéto nabíjanie ponesie. Ako sa však zdá, nie je jednoduché takéto rýchlonabíjanie do smartfónov nasadiť. Prvým modelom s takouto súčasťou mal totiž byť model Xiaomi MIX 5, čo sa však nakoniec konať nebude. Viaceré zdroje dnes poukazujú na to, že spoločnosť v prípade tohto modelu využije „len“ 150W nabíjanie. To je síce rýchlejšie, ako akékoľvek na našom súčasnom trhu. Stále však nejde o prémiové 200W nabíjanie, ktoré nám Xiaomi predstavilo u upraveného modelu Mi 11 Pro minulý rok.

Navyše čínsky gigant taktiež navýšil výrobu svojho 150W adaptéru pre nabíjanie, čo poukazuje na jediné. Informácie o využizí takéhoto nabíjania u smartfónu budú pravdivé. Navyše môžeme očakávať, že Xiaomi pribalí adaptér i do balenia, čo dnes nie je úplnou samozrejmosťou. Ako sa však zdá, Xiaomi neplánuje tak skoro adaptéry z balenia „vyhadzovať“. Pokojne nám do balenia pribalí i lepší adaptér, pretože pri takomto type nabíjania je dôležité, aký adaptér použijeme, aby sme využili jeho plný potenciál. Xiaomi sa jednoducho stará o svojich fanúšikov vo všetkých smeroch.

A ako to bude s 200W nabíjaním u smartfónov?

I keď sme očakávali nasadenie 200W nabíjania už začiatkom tohto roka, Xiaomi má zrejme iné plány. Čo teda stojí za tým, že čínsky gigant odloží nasadenie rýchlejho nabíjania zvané aj ako HyperCharge? Dôvodov môže byť viacero. Jedným z nich môže byť i to, že spoločnosť zatiaľ technológiu riadne neotestovala. Nemusíme zatiaľ teda poznať skutočný dopad na batériu a ani to, či prehnane neuškodí nášmu zariadeniu. Spoločnosť nám síce prisľúbila, že 200W HyperCharge našu batériu nebude degradovať rýchlejšie ako klasické nabíjanie. Možno však ešte potrebuje chvíľu čas, aby doladila aj posledné detaily.

Druhým dôvodom však môže byť i fakt, že takýto druh nabíjania je o niečo viac finančne náročný. Spoločnosť by tak musela navýšiť i cenu zariadení, ktorá by nakoniec nemusela byť priaznivá. Model Xiaomi MIX 5 by tak nemusel získať taký úspech, aký Xiaomi pri tomto modelovom rade očakáva. Všetko sú to však zatiaľ len naše dohady a dúfame, že čínske Xiaomi takéto nabíjanie prinesie do smartfónov už vo veľmi blízkej dobe a vytrie tak zrak konkurencii.

Aké nabíjanie podporuje váš smartfón? A uvítali by ste takéto vysoké hodnoty? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať