Redmi
Zdroj: YouTube (Beebom), úprava Vosveteit.sk

Xiaomi zvažuje, že predstaví kompaktný smartfón, tak ako to urobil americký Apple

Xiaomi hovorí o kompaktnom smartfóne. Zároveň však dodáva, že batéria zariadení nemusí tak „ideálnou“, ako sme zvyknutí

Len niekoľko dní dozadu sme mohli byť svedkami uvedenia na trh nových smartfónov od spoločnosti Apple. Americký technologický gigant predstavil celkovo 4 modely smartfónov pričom jeden z nich „vyčnieval“ z dobre zabehnutých koľají. Zatiaľ čo sme v posledných rokoch svedkami toho, že telefóny skôr narastajú, ako sa scvrkávajú, tak Apple predstavil aj verziu zariadenia iPhone 12 Mini, ktorý je kompaktným smartfónom.

Redmi rovnako ako Apple chce kompaktné zariadenia

Už v minulosti sme mohli byť svedkami úvah o tom, že Xiaomi by mohlo predstaviť kompaktný smartfón. Najnovšie portál Gizmochina.com poukazuje na status generálneho riaditeľa Redmi, Lu Weibinga, na sociálnej sieti Weibo prezradil, že aj Redmi chce vyrábať kompaktné zariadenia.

Na druhej strane však dodal, že kompaktné smartfóny budú trpieť obmedzenou kapacitou batérie, ktorá sa odzrkadlí na menšej výdrži. Bohužiaľ však presné čísla, ku akej redukcii výdrže batérie by mohlo v praxi dôjsť, nezverejnil. Na druhej strane však treba povedať, že spolu s menším displejom, by mohlo teoreticky dôjsť k úspore energie. V neprospech lepšej výdrži však hrá ďalší hardware, ktorého výkon z roka na rok narastá, a spolu s tým ruka v ruke ide aj vyššia energetická náročnosť. Ide napríklad o procesory a nehovor viac o 5G technológii, ktorá je stále žiadanejšou.

Riešením by bolo preto možno vytvorenie kompaktného zariadenia, ktoré by však výkonnostne patrilo do kategórie strednej triedy. Tak isto jedným z riešením je využívanie nových materiálov schopných uchovať viac energie. Tu však treba dodať, že o lepších batériách sa hovorí roky, ale samotný progres tejto technológie je vcelku pomalým.

Uvítali by ste kompaktnejšie smartfóny, hoci by výkonom patrili medzi „priemerné“ smartfóny? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. Prípadne, aká veľkosť zariadenia je podľa vás ideálnou?

Mohlo by vás tiež zaujímať