Aplikácie vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch viete jednoducho zamknúť.
Aplikácie vo vašich Xiaomi, Redmi alebo POCO telefónoch viete jednoducho zamknúť. Zdroj: Xiaomiportal.sk

Zabudli ste heslo od vášho Android smartfónu? Toto by ste mali určite vedieť!

Heslo k vášmu Android smartfónu neviete len tak jednoducho obnoviť. Pozrite sa ako by ste mali postupovať v prípade, že ho zabudnete.

Bezpečnosť je veľmi diskutovanou témou aj v oblasti elektroniky a online priestoru. Zo všetkých strán na vás vyskakujú upozornenia a články o tom, ako by ste si mali zabezpečovať vaše zariadenie či účty na internete, no nie vždy je to také jednoduché. Niekedy sa jednoducho môže stať, že svoje heslo, ktoré ste si v rámci zabezpečenia nastavili, jednoducho zabudnete. O to horšie to je, ak ide o heslo priamo pre prístup do vášho telefónu. Čo v takomto prípade robiť? Máme ešte nejakú šancu, že sa do svojho zariadenia dostaneme? Situáciu nám objasnil portál slashgear.com a my sa na to teraz pozrieme spoločne.

Ak vlastníte starší Android smartfón, máte šťastie

Využívať heslo k svojmu smartfónu je dnes už takmer samozrejmosťou. Niekedy sa však môže stať, že na tento spôsob odomykania zariadenia zabudneme, najmä vo chvíli, ak si ho nedávno zmeníme. V takom prípade vieme spanikáriť, keďže vôbec nejde o príjemnú situáciu. Dnes je odomknutie zariadenia, ku ktorému sme zabudli heslo, celkom komplikované. V minulosti tomu však tak nebolo a ak vlastníte staršie zariadenie so staršou verziou operačného systému Android, máte jednoduchú možnosť sa do zariadenia dostať.

Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Problémom však je, že posledná verzia systému, ktorá ponúkala takéto odomknutie smartfónu, bola verzia Android 4.4. V prípade takéhoto zariadenia či staršieho sa viete doň dostať jednoducho prostredníctvom hesla do účtu Google. Vďaka tomu môžete svoje heslo k telefónu zmeniť a nemusíte sa trápiť komplikovanejším či nie príliš príjemným postupom. Predpokladáme však, že aj vy vlastníte novší model s oveľa novšou verziou Androidu. A v takom prípade vás nepotešíme.

Heslo si už v novšom smartfóne nevyresetujeme

V prípade zabudnutia hesla v novom zariadení sa dostávame do nie príliš komfortnej situácie. Závisí to však od výrobcu modelu, ktorý môže priniesť funkciu pre obnovenie hesla. Nie každý výrobca však ponúka túto možnosť a je tu teda oveľa väčšia šanca, že sa dostaneme do problémov. Jediným oficiálnym spôsobom, ako sa dostať do zariadenia so zabudnutým heslom, je totiž uvedenie modelu do výrobných nastavení. Z úložiska sa nám teda odstránia všetky naše súbory, údaje a nastavenia a smartfón sa bude v takom prípade tváriť ako čerstvo vybalený z balenia.

displej
Zdroj: Unsplash.com/Masakaze Kawakami

Chceli by sme vás teda upozorniť na situáciu, ktorá sa môže stať v prípade, že zabudnete heslo do svojho zariadenia. Nejde o príliš šťastnú situáciu, a preto by sme si na svoje heslá mali dávať pozor. Je totiž rozdiel, keď zabudnete heslo ku svojmu profilu na sociálnej sieti. To si viete obnoviť pomocou svojej mailovej adresy. Heslá ku smartfónom sa však takto jednoducho neobnovujú.

Stalo sa vám už niekedy, že ste zabudli heslo do svojho zariadenia? A ako ste to riešili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať