MIUI 14 logo
Zdroj: andro4all.com

Získa váš Xiaomi nadstavbu MIUI 14? Spoločnosť potvrdila aktualizáciu aj pre staršie modely!

Nadstavba MIUI 14 má prísť aj do starších telefónov, ktoré pôvodne s aktualizáciou už ani nepočítali. Očakávať môžeme viaceré novinky.

Čínska spoločnosť Xiaomi nás už pomaly láka na prezentovanie svojich nových produktov, medzi ktorými nájdeme vlajkové lode z radu Xiaomi 13, no aj ďalšie novinky. Jednou z výraznejších bude pochopiteľne aj nadstavba operačného systému Android, MIUI 14. Táto verzia nadstavby od Xiaomi má ponúknuť viacero úprav, ktoré potešia aj majiteľov starších a menej výkonných telefónov. Aktuálne nám portál xiaomiadictos.com prináša najnovšie informácie o distribúcii tejto nadstavby, ktorá by mala prísť do veľkého počtu modelov. Na zozname podporovaných zariadení tak nájdeme aj novinky, ktoré nám čínsky gigant predstavil ešte v priebehu roku 2020, vyplýva z oficiálneho vyjadrenia spoločnosti. Získa aktualizáciu teda aj váš telefón? Pozrite sa na to spolu s nami.

Aktualizácia na nadstavbu MIUI 14 príde aj do starších modelov

Dlhšia softvérová podpora, to je to, po čom používatelia smartfónov od Xiaomi dlhodobo volajú. Každý fanúšik by sa rád dočkal aspoň troch rokov s najnovším systémom, čo sa čínsky gigant v poslednej dobe snaží plniť. Lepšie a drahšie telefóny spoločnosti totiž v priebehu posledného roka získali prísľub dlhšej softvérovej podpory ako pre veľké aktualizácie, tak aj pre bezpečnostné záplaty Androidu. Predĺženie softvérovej podpory by sa ale podľa našich informácií malo týkať aj niektorých smartfónov, ktoré nám Xiaomi predstavilo ešte v roku 2020.

Xiaomi Mi 10
Zdroj: Xiaomi

Pôjde o predĺženie podpory spojené s aktualizáciou na MIUI 14, ktorá sa má objaviť práve aj vo vybraných smartfónoch, ktoré nám čínsky gigant predstavil začiatkom roku 2020. Konkrétne sa môžeme rozprávať o sérii Mi 10, ktorá by v plnej zostave mala získať práve aktualizáciu na túto verziu nadstavby. Celá séria Mi 10 pritom v roku 2020 prišla s operačným systémom Android 10 a základný model s Pro verziou ponúkli aj nadstavbu MIUI 12. Zvyšné modely ako napríklad Mi 10 Lite zasa ponúkli nadstavbu MIUI 11, pričom aktualizácia na MIUI 14 už bude ich treťou, resp. štvrtou veľkou aktualizáciou systému.

Tieto významné zmeny máme očakávať

Určite vás zaujíma, čo všetko nové nadstavba MIUI 14 svojim fanúšikom a používateľom prinesie. V prvom rade máme rátať so znížením veľkosti samotného systému. Priestor, ktorý má na internom úložisku zaberať, sa tak zníži až o 23%. Tým zabezpečí nielen šetrenie priestoru, ale aj lepšiu optimalizáciu systému v telefónoch so slabšou výbavou. Očakávať máme aj lepšiu optimalizáciu pamäte RAM, čo by rovnako malo smerovať k plynulejšiemu chodu telefónov.

MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Po novom máme s nadstavbou MIUI 14 mať možnosť odinštalovať ďalšie aplikácie, ktoré sú súčasťou tzv. bloatware. Ten má byť mimochodom oveľa menší, nakoľko by sa v telefónoch mali objaviť len aplikácie od Googlu a Xiaomi. Rovnako máme sledovať aj absenciu reklám, ktoré sa v systéme objavujú už niekoľko generácií nadstavby MIUI.

Očakávate aktualizáciu na MIUI 14 aj vo svojom smartfóne? A na ktorú novinku sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať