Zistite heslo na Wi-Fi, aj keď ste ho zabudli.
Zdroj: XMOBILE.sk

Zlepšite si kvalitu Wi-Fi pripojenia vypnutím zbytočného nastavenia v Xiaomi telefónoch

Nadstavba MIUI ponúka veľa funkcií, ktoré nám zjednodušujú životy. Avšak niektoré môžu byť aj kontraproduktívne. Táto škodí vašej Wi-Fi.

MIUI má veľké množstvo funkcií, veľa z nich je užitočných – nie však všetky, ak ich nevieme správne používať. Príkladom toho je funkcia Vyhľadávať zariadenia Bluetooth, ktorá môže rušiť Wi-Fi pripojenie.

Táto funkcia umožňuje aplikáciám vyhľadávať zariadenia v okolí kedykoľvek a nepretržite. To všetko sa deje, aj keď máme napríklad zakázané pripojenie Bluetooth.

Táto funkcia má nielen dopady na spotrebu energie, ale núti telefón vykonávať na pozadí operácie, ktoré sú pre väčšinu užívateľov úplne zbytočné a nezaujímavé. Navyše môže byť podľa portálu xiaomiadictos.com aj v rozpore s internetovým pripojením a zhoršovať výkon signálu. Inými slovami, môže zabudnúť na rýchly internet. Informácie o tom, že toto nastavenie je v rozpore s hladkým chodom vášho Wi-Fi modulu, sa objavil aj na oficiálnom fóre spoločnosti Xiaomi. Deaktivujte túto možnosť v nadstavbe Androidu MIUI a vylepšite tak pripojenie vášho Xiaomi, Redmi, Poco alebo Black Shark.

Zlepšite pripojenie Wi-Fi zakázaním automatického vyhľadávania zariadení

Ak chcete optimalizovať pripojenie, odporúčame vám deaktivovať automatické vyhľadávanie zariadení Bluetooth.  Spravíte to tak, že si otvoríte Nastavenia vášho telefónu. Buď ikonou ozubeného kolieska na vašej ploche, v zozname aplikácií alebo v notifikačnej lište. Na vrchu v Nastaveniach máte vyhľadávací riadok. Do neho napíšte Bluetooth. Vypíšu sa vám všetky nastavenia, ktoré sa týkajú Bluetooth. Skrolujte takmer na koniec zoznamu, kde vyberte možnosť Vyhľadávanie Wi-Fi a Bluetooth. Otvorte túto možnosť a vypnite v ponuke druhé nastavenie Hľadať zariadenie Bluetooth.

Zlepšite kvalitu Wi-Fi vo vašom zariadení. Zdroj: XMOBILE.sk
Zlepšite kvalitu Wi-Fi vo vašom zariadení. Zdroj: XMOBILE.sk

Týmto spôsobom zlepšite pripojenie vášho smartphonu a optimalizujeme signál. Stane sa tak vďaka zamedzeniu akéhokoľvek rušenia, ktoré by mohlo spôsobiť pokles signálu alebo korektnú výmenu údajov.

V optimalizácii WiFi pripojenia môžete pokračovať aj ďalšími nastaveniami vo vašom zariadení. Prednedávnom sme vám priniesli článok o funkcii Wi-Fi asistent, ktorá vám taktiež pomôže zabezpečiť optimálnu kvalitu pripojenia vášho zariadenia k internetu. Viac sa dozviete v článku Aktivujte si Wi-Fi asistenta a zlepšite internetové pripojenie vo vašom Xiaomi.

Mohlo by vás tiež zaujímať