MIUI 12.5 nadstavba
Zdroj: Xiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 je predstavená. Xiaomi urobilo kus dobrej práce!

Nová nadstavba je predstavená. Prináša viacero vylepšení

Konferencia, počas ktorej má Xiaomi predstaviť novú produktovú radu smartfónov Mi 11, sa už začala. Spoločnosť ešte pred predstavením nových smartfónov, odhalila novú nadstavbu MIUI 12.5, ktorá prináša viacero vylepšení a noviniek. Téme sa venoval portál xiaomiadictos.com.

„Zredukovali sme nepotrebný software“

Xiaomi začalo s tým, že zredukovalo predinštalovaný software, s ktorým sú nové zariadenia dodávané. Celkovo v Xiaomi telefónoch po novom nájdeme už len 9 aplikácií od Xiaomi. V porovnaní s konkurenciou ide tak o „najmenší“ balík predinštalovaných aplikácií. Okrem úspory úložného priestoru, Xiaomi tak ušetrí mnohým z nás pri kúpe nového zariadenia proces odinštalovania vstavaných aplikácií, ktorý vôbec nie je jednoduchým.

MIUI 12.5 zakladne aplikacie
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Xiaomi ďalej prezradilo aj to, že nová verzia nadstavby v porovnaní s MIUI 11 je o 25% energeticky účinnejšou. V praxi by to malo znamenať, že zariadenia na jedno nabitie by mohli vydržať fungovať o niekoľko hodín dlhšie.

Plynulejšie a viac prirodzenejšie animácie

Jednou z ďalších noviniek sú aj nové animácie, ktoré prešli dizajnovými úpravami. Teraz majú vyššiu dynamickú krivku, vďaka čomu je ich prechod plynulejší a rýchlejší ako predtým. Nižšie vo videu si môžete pozrieť ako vyzerajú v praxi.

Nové Super tapety

Funkcia Super tapiet sa stala príchodom nadstavby MIUI 12 vcelku populárnou, a to je aj jeden z dôvodov, prečo túto funkciu Xiaomi opäť vylepšuje. Nižšie si môžete pozrieť Mountain Snow Super tapetu, ktorá okrem integrácie na uzamknutú obrazovku a pracovnú plochu pracuje aj v režime Always ond Display.

Spoločnosť ďalej odhalila, že do rozhrania systému pribudnú aj nové zvuky, ktoré boli inšpirované prírodou a zvieratami. Ďalšou novinkou sú aj nové hmatové vnemy využívajúce technológiu Mi Haptic. V praxi by to malo znamenať, že zariadenie ponúkne nové vnemy pri práci so zariadením, napríklad keď hráte hry.

MIUI 12.5_nove zvuky inspiracia prirodou
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Lepšia ochrana súkromia

Dobrou správou je, že tak ako v MIUI 12 nadstavbe, tak aj v novej verzii MIUI 12.5, Xiaomi sa opäť sústredilo na zvyšovania ochrany osobných údajov a ochranu dát v smartfónoch. Xiaomi hovorí, že bolo pridaných viacero technológií, ktoré narúšajú prístup k polohe zariadenia tretími stranami, pribudli ďalšie povolenia, ktoré obmedzujú prístup do schránky, k úložnému priestoru, či ku galérii smartfónu. Ďalšou novinkou zároveň je, že používatelia prehliadača Mi Browser budú najnovšie informovaní o tom, či internetová stránka je zabezpečenou, a rovnako budú mať k dispozícii informáciu, či stránka pracuje na pozadí, alebo nie.

Xiaomi MIUI 12.5_nove moznosti ochrany sukromia
Zdroj: Xiaomi via xiaomiadictos

Poslednou významnejšou novinkou je režim „Semi-desktop“. Tento nový režim umožní používateľov po pripojení smartfónu k externému zariadeniu, akým je napríklad počítač, aby pracovali v špeciálnom režime pripomínajúcom rozhranie klasického počítača.

Mohlo by vás tiež zaujímať