Prehliadac Chrome
Zdroj: Xmobile.sk

Ako môžete zrýchliť načítanie stránok v prehliadači Chrome? Túto funkciu si aktivujte

Zdá sa vám, že internetový prehliadač Chrome vám otvára internetové stránky pomaly? Zapnite su funkciu ich predčítania, webové stránky sa vám budú následne otvárať rýchlejšie.

V súčasnosti je jedným z najpoužívanejších internetových prehliadačov na svete Google Chrome. Táto aplikácia sa teší veľkej obľube a to či už na počítačoch, tak aj na smartfónoch. Je to zároveň záväzok pre vývojárov, aby neustále aktívne pracovali na nových funkciách a vylepšeniach, aby sme mali z používania prehliadača lepší používateľský zážitok.

Pravdepodobne ste sa už stretli s problémom, kedy sa vám internetové stránky načítali pomaly. Čo ak by sme vám povedali, že viete mierne pomôcť tomu, aby sa vám webové stránky otvárali rýchlejšie. Všetko, čo preto musíte spraviť je, zapnúť si funkciu „Preload pages“ v prehliadači Chrome. Pre tých, ktorí nevedia, tak táto funkcia robí to, že Google prednačíta stránky dopredu, o ktorých si myslí, že sa ich chystáte otvoriť. Môžete si nad tým napríklad predstaviť to, že ako zadávate adresu do adresného riadku, tak ešte predtým, ako kliknete na web, tak ju na pozadí začne načítavať.

Chrome môže tiež predčítvať stránky na základe vášho prehliadacieho správania a histórie. Ak často navštevujete určitú webovú stránku hneď po otvorení novej karty, Chrome si to môže všimnúť a začať prednačítavať túto stránku na pozadí, keď otvoríte novú kartu.

Rovnako, Chrome analyzuje webovú stránku, ktorú práve prezeráte, a pokúša sa predvídať, na ktoré odkazy môžete kliknúť. Ak Chrome predpokladá, že kliknete na určitý odkaz, začne načítať túto stránku na pozadí. To zahŕňa stiahnutie relevantných zdrojov, ako sú skripty, obrázky a CSS.

Ako zapnúť prednačítavanie stránok v Chrome

Samotný postup, ako môžete prednačítať stránky v prehliadači Chrome, je pomerne jednoduchý. V prvom kroku si zapnite prehliadač Chrome a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Následne si otvorte Nastavenia aplikácie. V ďalšom kroku z ponuky menu vyberte možnosť Ochrana súkromia a zabezpečenie.

Práve sme na pol ceste, ako zapnúť rýchlejšie načítanie stránok. Teraz v ponuke vyhľadajte možnosť Prednačítavanie stránok. Ako dohľadáte túto možnosť, tak ju otvorte. Následne z ponuky vyberte Rozšírené prednačítavanie. Viď snímky obrazovky nižšie.

Hotovo, ako ste si zapli túto funkciu, tak Chrome bude pomocou serverov Google prednačítavať stránky, ktoré sa chystáte otvoriť. Pocítite to hlavne na tom, že sa vám budú otvárať rýchlejšie, ako tomu bolo doteraz.

Mohlo by vás tiež zaujímať