Skaldateľný telefón od Xiaomi - neoficiálny render.
Neoficiálny render. Zdroj: Xiaomi Adictos

Oppo, ale i Huawei by mohli priniesť čerstvý vietor do segmentu skladacích smartfónov. Špekuluje sa, že pracujú na novinkách!

Oppo pripravuje svoj prvý skladací smartfón, zatiaľ čo Huawei plánuje výrobu oveľa dostupnejšieho skladacieho modelu, tvrdí známy leaker informácií.

Skladacie smartfóny sú kategória sama o sebe. Ich technológia sa len rozvíja a je stále pomerne drahá a aktuálna ekonomická situácia im veľmi nepomáha, preto je dôležitá reklama, je to potrebné predať. Preukázal to napríklad Samsung so svojimi skladacími smartfónmi, ktoré sú vcelku úspech, najmä ich posledné generácie.

Výrobcovia ako napríklad Oppo v tomto smere taktiež vidia príležitosť a aj preto firma už dlhšiu dobu pracuje na vývoji svojho prvého modelu s možnosťou skladania. A známy leaker informácií Digital Chat Station prináša trochu svetla do tejto tajomnosti zo strany Oppo. Na informáciu upozornil web gsmarena.com

Čo môžeme očakávať od skladacieho Oppo?

Prvou novinkou ohľadne skladacie smartfónu z dielne Oppo je jeho názov. Smartfón by sa mal nazývať Oppo Find N 5G. Názov odkazuje na už pomaly zabudnutú sériu Oppo smartfónov, z ktorej môžeme spomenúť napríklad Oppo N3, ktorý priniesol otočnú kameru, ktorá slúžil ako hlavná zadná kamera, ale aj ako selfie kamera.

oppo n3
Zdroj: Youtube (Danny Winget), Oppo N3 s otočnou kamerou

A práve využitie hlavnej kamery je aj druhým bodom v tomto zozname noviniek. Hlavnou kamerou by v tomto prípade mal byť senzor od Sony s rozlíšením 50 Mpx – Sony IMX 766. Takéto riešenie v podobe kamery schopnej otáčať sa v prípade skladacieho smartfónu určite nie je najjednoduchšie. Riešenie by mohlo byť podobné ako napríklad v prípade Xiaomi Mi 11 Ultra, kde bol pri hlavnom fotoaparáte umiestnený malý displej práve na zobrazovanie nahrávaného obsahu.

Vyzerá to tak, že Oppo chce z tohto pripravovaného smartfónu vlajkovú loď, preto nasadenie ďalšieho displeja nemôžeme vylúčiť. Núkajú sa samozrejme aj iné riešenia, aj podobne otáčajúca sa kamera ako v prípade Oppo N3 a tak len môžeme čakať, čo si pre nás tento čínsky výrobca pripraví.

Čo sa týka Huawei, tam je noviniek o pripravovanom skladacom modeli menej. Konkrétne ide len o stretnutie firmy Zhaoli Technology, kde sa diskutovalo aj o sériovej výrobe nového skladacieho smartfónu pre istú veľkú firmu, ktorej meno nepoznáme, no špekuluje sa, že ide práve o Huawei.

Ale predsa len o tomto smartfóne niečo vieme. Podľa Zhaoli Technology by malo ísť o jednoduchý skladací smartfón s nižšími nákladmi na produkciu. Huawei chce zrejme zacieliť na dostupnosť daného smartfónu. Ak by tieto informácie boli pravdivé, môžeme očakávať silný prievan v odvetví skladacích smartfónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať