POCO F5
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi predstavuje POCO F5 a F5 Pro: Novinky oslovia milovníkov lacných a výkonných telefónov

POCO F5 a jeho Pro verzia prichádzajú aj na Slovensko. Svojich fanúšikov oslovia skutočne lákavou cenou, ktorú by sme tu neočakávali.

Séria POCO F5 je najnovším modelovým radom dcérskej značky Xiaomi, ktorá sa radí do prémiovej až vlajkovej triedy. Nikoho teda neprekvapí, že prichádzajú s prémiovou výbavou, no čo prekvapilo aj nás, je ich nízka cena. Nové modely prichádzajú z už v Číne predstavených smartfónov a na Slovensko prinášajú to, čo sme tu ešte nemali možnosť vyskúšať. Čím teda oslovili novinky nás a akú cenu ponúknu na slovenskom trhu? Všetko podstatné si teraz prezradíme v našom článku, kde zhrnieme informácie o čerstvo predstavených novinkách.

POCO F5 ponúkne najnovší Snapdragon 7+ Gen 2

POCO F5 ako základný model série vôbec nebude zlou voľbou pri výbere nového smartfónu. Tento telefón je globálnou verziou čínskeho Redmi Note 12 Turbo, ktorý na náš trh pod značkou Redmi neprišiel. V Číne ale vyvolal veľmi dobré ohlasy práve pre výkon, keďže sa mu oň stará čipset Snapdragon 7+ Gen 2. Tento čipset sa v benchmarkoch porovnáva s minuloročným Snapdragonom 8 Gen 1 či 8+ Gen 1, keďže ponúka podobný výkon, no menej sa prehrieva. O chod zariadenia sa ďalej stará aj rýchla LPDDR5X RAM a úložisko typu UFS 3.1. Pamäťové konfigurácie telefónu budú k dispozícii v podobe 8+256 GB a 12+256 GB.

POCO F5
Zdroj: Xiaomi

Prednosťou POCO F5 je aj fotoaparát s hlavným 64-megapixelovým snímačom s OIS a EIS. Ten dopĺňa aj 8-megapixelový ultraširokouhlý a 2-megapixelový makro snímač. Videá je možné telefónom zaznamenávať v kvalite až 8K. Ak by vás zaujímalo vytváranie selfie snímok, tak 16-megapixelový selfie snímač sa nachádza v priestrele displeja. Ten má veľkosť až 6.67″ a ide o 120Hz FHD+ Flow AMOLED panel s ochranou Corning Gorilla Glass 5 a 240Hz hmatovou odozvou. Používateľov môže potešiť aj certifikácia odolnosti voči vode a prachu v podobe IP53.

POCO F5
Zdroj: Xiaomi

Ak by ste sa zaujímali o výdrž smartfónu, tak POCO F5 disponuje až 5000mAh batériou, pričom nabíjať ho môžeme až pri 67W. Adaptér nabíjania sa bude nachádzať v balení. Doplnkom pre smartfón sú aj duálne reproduktory či stále menej využívaný 3.5mm jack pre slúchadlá. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza v hlavnom vypínači telefónu.

Ak by vás zaujímala predajná cena telefónu, tak kúpiť si ho budete môcť už od 10. mája za cenu 469€ pre pamäťovú konfiguráciu 12+256 GB.

Náročnejších zaujme aj Pro verzia

Ak by vás základný model zaujal, no stále by ste hľadali niečo lepšie, tak na Slovensko prichádza aj POCO F5 Pro. Tento model je globálnou verziou čínskeho Redmi K60, ktorý ponúka vo výbave Snapdragon 8+ Gen 1. Tento čipset sme na našom trhu mohli nájsť napríklad v Xiaomi 12T Pro, no teraz sa stal aj základom pre nové POCO. Okrem toho rovnako ponúkne aj LPDDR5X RAM a UFS 3.1. Pamäťové konfigurácie budú pre smartfón k dispozícii vo verziách 8+256 GB, 12+256 GB a 12+512 GB.

POCO F5 Pro
Zdroj: Xiaomi

Fotoaparát nového POCO F5 Pro bude rovnaký ako v prípade jeho základnej verzie. Rovnako sa teda stretneme so 64-megapixelovým hlavným snímačom, ktorý dopĺňa 8-megapixelový ultraširokouhlý a 2-megapixelový makro snímač. Selfie snímač má taktiež 16-megapixelov a nájdeme ho v priestrele displeja. Displej je v tomto prípade 120Hz WQHD+ Flow AMOLED panel s veľkosťou uhlopriečky 6.67″. O ochranu sa v oboch prípadoch stará Corning Gorilla Glass 5 a aj Pro verzia disponuje certifikáciou IP53 pre ochranu proti vode a prachu.

POCO F5 Pro
Zdroj: Xiaomi

Výdrž u POCO F5 Pro je o niečo vyššia, keďže sa o ňu postará 5160mAh batéria s podporou 67W nabíjania. Pro verzia však navyše ponúka aj 30W bezdrôtové nabíjanie. Bonusom sú aj duálne reproduktory a čítačka odtlačkov prstov je v tomto prípade pod displejom.

Ak by ste mali zálusk skôr na Pro verziu, tak by ste za verziu 12+256 GB zaplatili 599€. Predaj tohto modelu rovnako začína 10. mája.

Ktorá z týchto noviniek vás oslovila viac? Lacnejší POCO F5 alebo jeho Pro verzia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať