Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Séria Poco F5 príde už o pár dní: Xiaomi pripravuje predstavenie prémiových modelov s nízkou cenou!

Modelový rad Poco F5 prinesie prvý raz dva smartfóny, ktoré prídu na globálny trh. Spoločnosť teraz odhaľuje dátum predstavenia noviniek.

Čínska spoločnosť Xiaomi nám už stihla počas tohto roka priniesť viacero zaujímavých modelov. Medzi tie najvýraznejšie patrí bezpochyby vlajkový modelový rad Xiaomi 13, ktorý ponúka vrcholnú výbavu spolu s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 a fotoaparátom, na ktorom sa podieľala Leica. Globálny trh už stihlo navštíviť aj niekoľko telefónov zo série Redmi Note 12, ktorá sa vyznačuje nízkou cenou, no aj mnohými inováciami v porovnaní s predchádzajúcou sériou. Teraz však prichádza na rad ďalšia dcérska značka od Xiaomi, ktorá na globálny trh prinesie novinky. Rozprávame sa o sérii Poco F5, ktorá tento rok príde prvý raz v zložení dvoch telefónov. Teraz sa prostredníctvom Twitteru dozvedáme aj o oficiálnom dátume predstavenia noviniek, ktorý je už za rohom.

Séria Poco F5 príde v zložení dvoch smartfónov

Dcérske Poco od Xiaomi je známe tým, že svoje smartfóny prináša prevažne na globálny a indický trh. Nie vždy však ide o nové modely a vo väčšine prípadov sa stretávame s telefónmi, ktoré už prišli na čínsky trh. Oficiálne sa však do Európy a Indie nedostali, no Poco ich prináša s rovnakou výbavou a novým dizajnom. Rovnakým prípadom má byť aj nová séria Poco F5, o ktorej máme už všetky potrebné informácie. Tento rok sa však prvý raz máme stretnúť so základným aj Pro modelom, čo nebýva zvykom. Stane sa to prvý raz za 5 rokov pôsobenia značky.

Redmi K60 Pro
Zdroj: Redmi

Základný Poco F5 má byť globálnou verziou modelu Redmi Note 12 Turbo. Ten sa v Číne objavil s čipsetom Snapdragon 7+ Gen 2, ktorý je aktuálne silným protivníkom minuloročného Snapdragonu 8 Gen 1. Mimo to ponúkne aj 67W nabíjanie batérie, 64-megapixelový fotoaparát a ďalšie skvelé súčasti telefónu, ktorý spadá do kategórie vyššej strednej triedy. V príprave je ale aj Poco F5 Pro, ktorý bude globálnou verziou základného Redmi K60 s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a prvý raz aj podporou bezdrôtového nabíjania batérie.

Predstavenie prebehne už o pár dní

Už dlhšie sme očakávali, že nové smartfóny zo série Poco F5 prídu v priebehu mája. Tento mesiac sa už postupne blíži a my sa teraz môžeme pozrieť na oficiálny plagát, ktorý nás láka na predstavenie. Toto predstavenie bude určené pre globálny trh, novinky teda bezpochyby prídu aj do Európy. Ak by ste sa toto predstavenie rozhodli sledovať, do kalendára si zapíšte dátum 9. mája v čase od 14:00. Predstavenie budeme môcť sledovať prostredníctvom živého vysielania na oficiálnej stránke Poco, no pravdepodobne aj na sociálnych sieťach ako je YouTube a Twitter.

Nové smartfóny by mali nasadiť veľmi súťaživé cenovky, ako to už u Poco býva zvykom. Zatiaľ ale nevieme odhadnúť, na akej úrovni budú. Redmi K60 sa pritom v Číne predáva s cenou vo výške cca 350€ a rátame s tým, že Poco F5 Pro svoju cenu mierne navýši. Redmi Note 12 Turbo ako základ pre Poco F5 má svoju cenu o niečo nižšie, a to na úrovni 270€.

Budete sledovať predstavovanie nových smartfónov? A zvážili by ste aj kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať