Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

150W nabíjanie od Xiaomi je už na dosah: Očakávať ho môžeme v tomto telefóne

Xiaomi MIX 5 má využiť najrýchlejšie nabíjanie od Xiaomi a predstaviť ho majú už o pár týždňov. 200W nabíjanie zatiaľ v smartfóne neuvidíme.

Tak, ako sme sa počas minulých rokov hnali za čo najlepšou kamerou, dnes prišlo na rad nabíjanie. Výrobcovia sa snažia priniesť čo najvýkonnejšie nabíjanie pre naše smartfóny a niektoré modely vedia nabiť svoju plnú kapacitu batérie už v priebehu niekoľkých minút. Počas posledných dní však prebieha veľtrh známy i ako Mobile World Congress, počas ktorého niektoré spoločnosti predstavili vlastné technológie pre nabíjanie s výkonom až 150W. Zaostávať nebude ani Xiaomi a už v blízkej dobe nám takéto nabíjanie prinesie na trh. Informuje nás o tom portál xiaomitoday.it a my už aj vieme, ktorý model takéto výkonné nabíjanie získa. Nám však ostáva dúfať, že sa takýto smartfón dostane i do Európy.

150W nabíjanie u Xiaomi príde už čoskoro

Čínska spoločnosť Xiaomi len nedávno navýšila výrobu 150W adaptérov pre svoje smartfóny, čo značí, že smartfóny s takýmto výkonným nabíjaním prídu už v blízkej dobe. Naposledy sa však ozval i známy leaker ako Digital Chat Station, ktorý oznámil, že takéto nabíjanie skutočne čoskoro uvidíme. Vybraným modelom má byť práve Xiaomi MIX 5, ktorý nám spoločnosť predstaví v horizonte nasledujúcich týždňov. Povrávalo sa, že nové modely z tejto série uvidíme už v marci. Uvidíme však, kde je pravda a či tomu tak naozaj bude.

150W nabíjanie je niečo, čo prekonáva všetky doteraz stanovené limity. Najvýkonnejšie nabíjanie u Xiaomi je v súčasnosti 120W nabíjanie, ktoré sme videli napríklad u modelu Xiaomi 11T Pro či Xiaomi MIX 4. V každom prípade však i Xiaomi prekonáva svoje limity a dúfame, že všetko v tomto prípade prebehne bez problémov. A ako to bude s očakávaným 200W nabíjaním? Aj o ňom už niečo predsa len vieme.

Hyper Charge zatiaľ neočakávame

Ešte minulý rok sme mohli sledovať predstavenie niečoho ako je Hyper Charge od Xiaomi. Ide o technológiu 200W nabíjania káblom a až 120W nabíjanie bezdrôtovo. V súčasnosti však toto nabíjanie nevidíme u žiadneho modelu a dôvod je jednoduchý. Spoločnosť nám zatiaľ prinesie 150W nabíjanie, aby sa posunulo v technológiách ďalej a prinieslo nám stabilnú súčasť smartfónu, ktorú už riadne otestovalo. To sa však nedá povedať o tzv. Hyper Charge, ktoré zatiaľ nie je dotiahnuté do konca tak, ako by si to spoločnosť predstavovala.

Vieme však, že 200W nabíjanie káblom by sme prvýkrát mohli vidieť v smartfóne už v priebehu tohto roka, no nie však začiatkom. Povráva sa, že by sa mohlo v prvom smartfóne objaviť v druhom kvartáli tohto roka, čo by sme určite všetci uvítali. Rovnako dúfame, že technológia nebude spôsobovať predčasnú a rýchlu degradáciu batérie. Xiaomi sa tak bude musieť posnažiť, aby toto nabíjanie malo na smartfóny rovnaký dopad, ako akýkoľvek slabší adaptér.

Využili by ste 150W nabíjanie vo svojom smartfóne? Alebo vám to už príde veľa? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať