Xiaomi-logo
Zdroj: unsplash.com (BoliviaInteligente)

Zmeňte si štartovaciu animáciu MIUI jednoduchým a rýchlym spôsobom

Vďaka aplikácii Motívy dokážete osviežiť svoj telefón. Pridať mu funkcionality, či novú štartovaciu animáciu. Ukážeme vám, ako na to.

Medzi veľkým počtom vlastností, ktoré nám MIUI umožňuje upraviť, nájdeme aj možnosť zmeny úvodnej animácie nášho Xiaomi (alebo dcérskej spoločnosti ako Redmi, POCO, Black Shark). A to všetko vďaka aplikácii Motívy (Themes), ktorá umožňuje  jednoducho prispôsobiť nielen užívateľské rozhranie a ikony, ale aj animáciu, ktorá sa zobrazuje v procese zapínania nášho smartfónu.

V tomto bode musíme povedať, že neexistuje spôsob, ako si jednoducho pridať ako štartovaciu animáciu vlastný pohyblivý obrázok. Animácia musí byť súčasťou témy, ktorú máte stiahnutú v zariadení. V aplikácii Motívy (Themes) si zvolíte vami vybranú animáciu, ktorú do telefónu dostanete len touto cestou. Dobrou správou je, že tému nemusíte mať aktívnu. Pokojne môžete využívať inú tému a z inej čerpať len úvodnú animáciu.

Ak nie ste s aplikáciou Motívy (Themes) dôverne zoznámený, tak vám odporúčame venovať jej niekoľko minút. Nejde totiž len o zmenu tapiet a ikon. Môžete zmeniť aj výzor zamknutej obrazovky a jej funkcie. Môžete na ňu pridať rýchle odkazy do rôznych aplikácii alebo ďalšie informácie. Taktiež si môžete prispôsobiť ikony aplikácií, ktoré mate na ploche alebo v App Draweri. Zmeniť môžete aj systémové ikony, ktoré sa vám zobrazujú v notifikačnej lište a aj dizajn samotnej notifikačnej roletky, do ktorej môžete pridať tiež rôzne funkcie. A samozrejme, aj štartovaciu animáciu.

Najlepším na všetkom je, že zaujímavé a pekné prvky z rôznych tém môžete kombinovať medzi sebou. Z jednej aplikácie môžete mať ikony, z druhej systémové ikony, z ďalšej dizajn uzamknutej obrazovky a tak ďalej. Na konci dňa máte nespočetne veľa možností na prispôsobenie si svojho telefónu podľa vlastného vkusu a potrieb.

Zmeňte si štartovaciu animáciu v MIUI

Otvorte si aplikáciu Motívy vo vašom zariadení. V pravom dolnom rohu kliknite na ikonu Profil. Následne vyberte možnosť Prispôsobiť motív, kde z ponúknutého zoznamu zvolíte Boot animácia. V zozname uvidíte animácie, ktoré máte stiahnuté spolu s vašimi témami v zariadení.

Jednoduchá cesta, ako zmeniť štatovaciu animáciu v MIUI.
Jednoduchá cesta, ako zmeniť štatovaciu animáciu v MIUI. Zdroj: XMOBILE.sk

Môže sa stať, že ste si ešte nestiahli ani jednu tému alebo vami stiahnuté témy animácie nemajú. Preto si dovolíme vám odporučiť témy ako „Light V11“, „Future V11 Plus“ alebo „iOS 14.1“, ktoré ponúkajú zaujímavú štartovaciu animácie, tak aj pokročilé funkcie či užívateľské rozhranie.

Ďalšie užitočné tipy nájdete v sekcii Návody.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.