Zdroj: xmobile

8 málo známych a málo používaných funkcií WhatsAppu. Poznáte ich?

Pozrite si niekoľko funkcií služby WhatsApp, ktoré sú medzi používateľmi málo využívané, hoci sú užitočnými.

Služba WhatsApp vznikla ešte v roku 2009 a odvtedy prešla významnými zmenami a úpravami. V súčasnosti patrí medzi vôbec najrozšírenejšie platformy svojho druhu, pričom na jej čele stojí od roku 2014 Facebook. V priebehu rokov obzvlášť po akvizícii sociálnou sieťou Facebook, služba integrovala viacero nástrojov, ktoré môžu dnes využívať milióny používateľov na celom svete. Nižšie sme si pre vás pripravili viacero málo známych funkcií služby, ktoré pravdepodobne nepoznáte, no mali by ste.

Formátovanie textu

Vedeli ste, že služby ponúka možnosť formátovania textu, ktorý odosielate? Funkciu ako takú nehľadajte, potrebujete k tomu totiž v rámci tela textu vložiť špeciálne znaky, aby ste upravil jeho vzhľad.

WhatsApp_formatovanie-textu
Zdroj: Xmobile
  • *ABC* = ABC
  • _ABC_ = ABC
  • ~ABC~ = ABC

Vypnite zvuk, ktorý zdieľate vo video správach

Jednou z najnovších funkcií, ktorú WhatsApp dostal do vienka niekoľko dní dozadu, je funkcia stíšenia zvuku pri zdieľaných videách. Potom, ako otvoríte možnosť zdieľania videa, prípadne vytvoríte video, tak pri ňom pribudla ikona mikrofónu, prostredníctvom ktorej môžete vymazať zvuk z videa.

WhatsApp vypnutie zvuku pri zdielanych videach_1
Zdroj: xmobile

Dočasné správy

Sebadeštrukčné správy nie sú neznámym pojmom pre službu WhatsApp, hoci sú málo známymi. Ak chcete používať túto funkciu, tak kliknite v rámci konverzácie na ikonu profilu kontaktu, vyberte možnosť Zobraziť kontakt a následne zvoľte funkciu Miznúce správy.

WhatsApp_miznuce spravy
Zdroj: Xmobile

Vypnite si status o tom, či ste online

Nie vždy je dobre, aby vaše kontakty videli, či ste online, alebo nie. WhatsApp preto ponúka možnosť vypnutia si stavu pripojenia. K tejto funkcii sa môžete dopracovať pomocou Nastavení aplikácie (tri bodky v pravom hornom rohu), následne kliknite na možnosť Nastavenia > Účet > Súkromie > Naposledy online.  Potom budete mať na výber z viacerých možností, z ktorých vyberte Nikto.

Pripnite si konverzácie

V rámci zoznamu konverzácií môžete podržať dlhšie jednotlivé chaty a pripnúť si ich do vrchnej časti, aby ste ich mali neustále na očiach a po ruke. Všetko, čo k tomu potrebujete spraviť, je ich podržať a následne zvoliť ikonu špendlíka.

WhatsApp pripnutie konvezracii
Zdroj: Xmobile

Zistite, kedy adresát správ prečítal vašu správu

Celkom užitočnou funkciou je možnosť dohľadania informácie, kedy adresát správy prečítal správu. Dopátrať sa k tejto informácií môžete potom, ako podržíte odoslanú správu. Následne kliknite na možnosť troch bodiek v pravom hornom rohu a kliknite na možnosť info. Potom uvidíte čas prečítania správy.

Označte správy ako neprečítané

Vedeli ste, že potom ako prečítate správu, tak ju môžete označiť ako neprečítaní. Vyberte z hlavnej ponuky konverzácií chat, v ktorom chcete označiť prečítané správy ako neprečítane. Následne pomocou troch bodiek v pravom rohu označte konverzácie ako neprečítanú (Označiť ako neprečítané).

Oznacenie spravy ako neprecitanu_whatsApp
Zdroj: xmobile

Zmeňte si pozadie konverzácií

Poslednou funkciou, ktorú by sme vám radi dali do pozornosti, je možnosť zmeny pozadia konverzácií. K tejto funkcii sa dostanete pomocou cesty Nastavenia > Chaty > Tapeta. V rámci tejto ponuky môžete upraviť napríklad jas podsvietenia, ale aj samotné pozadie, ktoré sa vám zobrazuje v rámci konverzácií.

Pevne veríme, že tipy vyššie sa vám páčili.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať