Bude už v každom telefóne skrytá selfie kamera?
Zdroj: XMOBILE.sk

Selfie kamera sa prvýkrát skryje v Xiaomi pod obrazovku telefónu

Ďalšia novinka, s ktorou nás chce Xiaomi očariť, sa týka fotoaparátu. Selfie kamera by mala byť v nových zariadeniach skrytá pod displejom.

Rok 2021 má za sebou necelé štyri mesiace a už priniesol viacero zaujímavých inovácii. Ak by sme spomenuli len tie, ktoré prišli z vývojových laboratórii Xiaomi, tak tu máme skladací telefón Mi MIX FOLD, nový typ šošovky fotoaparátu takzvaný Liquid Lens, kremík-kyslíkovú batériu či sekundárny displej v Mi 11 Ultra. Čínsky výrobca toho priniesol samozrejme viac. Ale nie všetky technológie sú možno tak výrazné a badateľné. Avšak o týchto slovách svedčí aj to, že Xiaomi sa umiestnilo medzi 50 najinovatívnejšími firmami sveta, spolu s takými firmami, ako Apple, Tesla alebo alphabet (Google). Ďalšou novinkou z dieľne čínskeho výrobcu má byť skrytá selfie kamera.

Ďalším viditeľne neviditeľným technologickým pokrokom má byť umiestnenie selfie kamery pod displej. Ten vďaka tomu bude môcť byť bez výrezov a pokrývať až na úzke rámćeky celú prednú stranu zariadenia. Spolu so Xiaomi, by tak tento rok mali spraviť napríklad aj OPPO, Vivo, ZTE alebo dokonca Samsung.

S touto informáciou prišiel známy leaker ICE Universe. Tvrdí, že zvyšok roka bude v znamení práve takýchto zariadení, ktoré by mohli dať konečne bodky za výrezmi v obrazovkách.

Pokiaľ ide o Xiaomi, očakáva sa, že jeho prvým zariadením so selfie kamerou pod obrazovkou bude Xiaomi Mi Mix 4. Tento telefón by mal obsahovať aj ďalšie priekopnícke technológie. Vďaka nim by mal byť jedným z najvýraznejších a najinovatívnejších smartfónov na trhu.

Selfia kamera pod displejom nie je posledná

V súčasnosti máme len neoficiálne rendre tohto zariadenia a len veľmi málo informácii o tom, ako by mala vyzerať jeho výbava. Avšak predpokladáme, že bude v sebe stelesňovať všetky doteraz uvedené technológie pod taktovkou Xiaomi a pridá aj niečo navyše. V tomto prípade schovanú selfie kameru pod AMOLED displejom.

Neoficiálny render Xiaomi Mi MIX 4. Selfie kamera sa nachádza už pod displejom.
Neoficiálny render Xiaomi Mi MIX 4. Selfie kamera sa nachádza už pod displejom. Zdroj: xiaomiadictos.com

Zdá sa, že nás technofilov, čakajú ďalšie zaujímavé dni. Xiaomi toho plánuje samozrejme viac. Napríklad jej dcérska spoločnosť Redmi chystá o pár dní uvedenie herného telefónu. Pomaly sa rozbieha aktualizácia na MIUI 12.5 a Android 11. A kto vie, čo nás ešte v najbližších dňoch prekvapí.

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať