Zdroj: xiaomiportal.sk

Ktoré aplikácie vo vašom Xiaomi smartfóne pristupujú ku vašej polohe? Takto to zistíte

Pomocou nastavení smartfónu môžete zistiť, ktoré aplikácie pristupujú k polohe vášho smartfónu

Smartfóny sú vo všeobecnosti veľmi inteligentnými zariadeniami, ktoré dokážu oveľa viac ako len telefonovať, či posielať správy. Inteligentnými ich však robia aplikácie, ktoré sú častokrát „zberačmi“ údajov vrátane informácií o vašej aktivite, či polohe. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti nastavenia smartfónu, pomocou ktorých môžete zistiť, ktoré aplikácie môžu pristupovať k vašej polohe, prípadne aj k iným citlivým dátam vo vašom zariadení.

Takto zistite, ktoré aplikácie pristupujú k citlivým údajom vo vašom smartfóne

Odhalenie aplikácií, ktoré pristupujú k citlivým údajom vo vašom zariadení vrátane vašej polohy je vcelku jednoduché. Môžete tak spraviť prostredníctvom nastavení smarfónu.

Otvorte si Nastavenia vášho smartfónu a následne zvoľte sekciu Aplikácie.

pristup aplikacii k castiam smartfonu
Zdroj: xiaomiportal.sk

Potom otvorte možnosť Oprávnenia a následne sekciu Povolenia. V rámci tejto sekcie sa môžete pozrieť na aplikácie a ich oprávnenia pričom by sme radi vypichli sekciu Poloha, ktorá vám prezradí, aké aplikácie pristupujú ku vašej polohe.

V prípade, ak by ste chceli obmedziť prístup aplikácií ku polohe zariadenia (prípadne iné povolenia), tak kliknite na aplikáciu a následne budete mať na výber z troch možností – povoliť prístup vždy, len v čase používania aplikácie, alebo zamietnuť prístup úplne.

Odporúčame vám, aby ste si pri aplikáciách vypli povolenie vždy obzvlášť v prípade aplikácií, ktoré nemajú dôvod prečo pristupovať k vašej polohe (prípadne k iným citlivým údajom). Zároveň treba povedať, že toto povolenie by malo byť zachované pri aplikáciách, ktoré reálne polohu využívajú na to, aby mohli korektne pracovať. Ide napríklad o navigácie, aplikácie slúžiace na vyhľadávanie dopravných spojov a podobne.

Mohlo by vás tiež zaujímať