text zamknutej obrazovky
ZDROJ: XMOBILE.sk

Dolby Vision technológiu nájdeme už aj v Xiaomi smartfónoch. Čo to je a ktoré zariadenia ju podporujú?

Technológiu zatiaľ podporuje len hŕstka smartfónov.

Spoločnosť Xiaomi vo všeobecnosti patrí medzi spoločnosti, ktoré posúvajú mobilný priemysel dopredu. Darí sa im to hlavne preto, že plynúcim časom zavádzajú nové technológie, a to v mnohých prípadoch rýchlejšie ako konkurencie, a zároveň zariadenia spoločnosti, nie sú cenovo uletené. Jednou z týchto technológií je aj technológia Dolby Vision. Čo to však je a ktoré zariadenia ju podporujú?

Čo je to Dolby Vision?

Ako už z názvu plynie, tak ide o technológiu, ktorá má spojitosť s obrazom. V súčasnosti je štandardom zobrazovacia technológia HDR10+, ktorú Xiaomi postupne začalo nahrádzať technológiou Dolby Vision.

Táto technológia ponúka 12 bitov v porovnaní s 10 bitmi pri HDR10+ v kombinácii s jasom 10 000 nitov oproti 4 000 nitom. Hodnota bit prezentuje v zjednodušenej podobe farebné rozlíšenie, ktoré sa môže pohybovať na škále od 1 bitu (čiernobiela) po 32 bitov (16,7-milióna farieb).

Hoci sa môže táto technológia v prípade smartfónov zdať nepodstatnou, tak opak je pravdou. Stručne však môžeme počet bitov opísať, ako pojem popisujúci šírku farebnej škály. Ako sa však hovorí, tak lepšie je jedenkrát vidieť, ako tisíckrát počuť. Rozdiel medzi týmito technológiami si môžete pozrieť nižšie.

HDR10+ vs Dolby Vision technologia_porovnanie
via xiaomiadictos

Ktoré zariadenia podporujú Dolby Vision?

Dolby Vision technológie je v spojitosti so smartfónmi vcelku novou. Inými slovami, prítomnou je aktuálne len pre hŕstka smartfónov, najme vo vlajkových lodiach. Ide konkrétne o modely Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra a Mi 11 Youth Edition.

Spoločnosť Xiaomi navyše implementovala technológiu Dolby Vision aj do niektorých svojich najnovších televízorov. Medzi nimi nájdeme napríklad Xiaomi Mi TV Q1.

Via xiaomiadictos

Mohlo by vás tiež zaujímať