procesory
Zdroj: Youtube (DroidHolic)

Prvé úniky tvrdia, že súboj medzi Dimensity 9000 a Snapdragonom 8 Gen 1 je veľmi tesný

Procesory z dielne Qualcommu a MediaTeku sú za rohom a ich prvotné výsledky v AnTuTu testoch presiahli magickú hranicu 1 000 000 bodov!

Prvé úniky dát o výkonnosti procesorov, ktorých predstavenie očakávame onedlho – Dimensity 9000 z dielne MediaTekSnapdragonu 8 prvej generácie (Snapdragon 8 Gen 1), sú viac než obdivuhodné. V známom benchmarkovom prostredí AnTuTu oba procesory dosiahli magickú hranicu 1 000 000 bodov, pričom výsledky boli takmer identické. Na informáciu upozornil web notebookcheck.net

Snapdragon 8 prvej generácie. Alebo Snapdragon 8 Gen 1, ako znie jeho dočasný názov. Procesor, pri ktorom sa očakával názov Snapdragon 898, no Qualcomm oznámil, že plánuje zjednodušiť pomenovanie svojich procesorov. Qualcomm si toto ohlásenie zmien svojich procesorov necháva až na samotné predstavenie tohto procesora, ktorý má byť priamym nasledovníkom Snapdragonu 888. Konkrétne novinka z dielne Qualcommu dosiahla výsledok s hodnotou 1 035 020 bodov.

MediaTek sa taktiež nenechal zahanbiť. Napriek tomu jeden z tejto dvojice musel byť porazený, aj keď nový Dimensity 9000 sa nemá za čo hanbiť. Taktiež presiahol magickú hranicu milión bodov a konkrétne sa zastavil na hodnote 1 007 396 bodov.

Porazený je v tomto prípade možno silné slovo, ale zatiaľ platí, pretože za novým Snapdragonom zaostal o 2,6 percenta. Treba ale podotknúť, že toto je len prvotný test. Nič to ale nemení na fakte, že sa môžeme tešiť sa zaujímavý súboj medzi týmito dvoma procesormi. Procesory z oboch dielní sú postavené na 4nm technológii.

Zatiaľ len celkové skóre, na výsledky jednotlivých komponentov si musíme počkať.

Tieto výsledky sú však len celkovým skóre. Ako je zvykom pri AnTuTu, poskytuje aj výsledky pre jednotlivé komponenty procesora. Tieto výsledky sú ale nateraz neznáme. Na finálny test si preto budeme musieť ešte počkať. Zrejme sa toho dočkáme až s príchodom zariadení, ktoré budú týmito procesormi vybavené. Hlavným testom bude určite každodenné používanie či hranie najnáročnejších hier.

Taktiež je nutné pripomenúť, že AnTuTu výsledky sa nedajú porovnávať medzi rôznymi platformami. Preto sa ani neodporúča porovnanie napríklad s novým čipom A15 Bionic z dielne Apple, pretože aj keď čísla môžu byť podobné, je to úplne iná platforma a výsledky by skrátka nedávali zmysel.

Mohlo by vás tiež zaujímať